Kusetusta?

Hämmentynytsdklfjsd

Tuntuu että paljon on kusettajia tällä alalla. Vesipullo tippuu lattialle ja sen takia pitää kuivata neljä viikkoa keittiötä? "Asiantuntija" väittää että vesi imeytynyt syvälle betoniin. Kuka valvoo näitä puoskareita? Kuka tahansa voi sanoa mitä tahansa koska ala on hyvin erikoistunutta; minun silmissäni betoni näytti ja tuntui täysin kuivalta. Rahaahan tässäkin vain tehdään lähes ilmaiseksi (kuivaajat käy ja raha juoksee)!

6

419

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuivaako.kuivas

      Kävikö teillä kuivan kuivaajat?

      Meillä kävi polygon, mutta onneksi ei ollut omat asunnota . Maksajana kaikesta turhasta siis joku toinen hehe hehe.

      • Hyvinsanottu

        Kuivan kuivaajat, heh, osuva ilmaisu. Joo, ei tarvitse kuin vähän mainita että ehkä epäilee kosteusvahinkoa niin johan alkaa sellainen hässäkkä että huhhuh, kun rahastustilaisuus iskee.


      • Huihai1234

        Hollolan hullu vastailee itelleen :D


    • Kuivaustulos varmistetaan mittaamalla kosteus lattian pinnasta.
      betonin pinta kuivuu muutamassa päivässä, mutta se ei riitä

    • Isännöitsijä

      Mitataan kosteus ennen pinnoitusta...

    • Johannakop

      Meidän työpaikalla viikon betonilattialle valunut hana pyyhittiin pinnasta talouspaperilla. Tämän paperilla kuivauksen teki kosteusvaurioiden kuivaamiseen tehty yritys.

      Eli jos viikon verran betonilattialle valunutta vettäkään ei kuivata, niin tuskinpa vesipullo ongelmia aiheuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2007
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1174
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1005
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      696
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      689
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      201
      597
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      445
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      428
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe