Mitä tehdä ongelma naisille? News

vihalintu

Kun nainen oikusta jää keskelle liikennettä tukkimaan kaiken ongelmallisella asenteellaan vain koska hän on keskellä kaikkea tahtoo ja on, niin mitä tehdä sellaiselle ? Ei ole naisella oikeutusta, kannatusta eikä mitään seistä ja vammauttaa liikennettä. Naisyhteiskunnassa kyseisiä idiootteja tulee olemaan miljoona kappaletta. Kytät kuten eräs naisasiatutkija korosti, ja miehet yleensä omaavat piirteen tapella mieluummin toisten miesten kanssa kuin naisten kanssa. Mutta kun syy on naisissa, niin ei ole järkeä tapella miesten kesken. Kuka mies ymmärsi tilanteen. Ja sitten jonossa ovat tietenkin nuoret miehet.

Kauan sitten opetettiin, että kaikkia naisia pitää kunnioittaa, mutta loogisesti ja praktisesti tunnustetaan, että ei ole järkeä antaa vastuuta naiselle, joka aiheuttaa pahuutta. Suomessa väkivallan teko siis lyöminen on aika tarkassa valvonnassa. Kun ämmä kutsuu kyttiä, niin miestä viedään. Tuskin mies todistaa toisille miehille, että ämmää pitää kuskata helvettiin, ellei ämmä rupea julkisesti väkivaltaiseksi. Mutta naisilla on pettäjäaivot ja he kiemurtelevat koskaan sortumatta totuuteen. Totuus pelastaa miestä. Ihmisillä on suhdelukua, suhteellisuuden tajua ellei vastassa ole taas kerran asennevammainen tai rasisti tai tietämätön tai erehdys.

Asennevammaisia naisia syntyy lisää. Pelottaa Eduskuntatyö, vastuullinen työ, jota annetaan naisille. Siksi sukupuolikiintiöissä emme anna naisille sen, mikä ei kuulu heille! Lyömme mieluummin ämmiä turpaan. Jostakin syystä teko jo nyt tuntuu mielihyvältä. Näin paljon, todettakoon, vihaisuutta on kertynyt avioerojen, syytösten, panettelujen, heitteillejättämisen jälkeen.

Jokainen nainen on pyrkyri ja tahtoo asemaa, vaikkei ole luonnollisesti tarvetta yhteiskunnassa sellaista antaa. Syntyy kitkaa, että kuka johtaa. Kun rikkaat istuvat palleilla pitkään syntyy monarkia. Jopa Suomessa. Kangistuneita pitää kaataa AINA, jotta demokratia toimisi.

Mutta ajatus on että EI VOI OLLA DEMOKRATIAA NIIN KAUAN KUN ON HALLITUSTA. Demokratia on peltomaata, se ei ole pyramidia. Pyramidi on diktatuuria. Pyramidi voi olla sisäistä mutta ei ulkoista. Ei kannata rakentaa Islamin kaltaista Mekkaa, jota kohti palvoa. Islam toki on nimero 6 ja tavallaan palvoo Maan sisälle, sen sijaan kun muut uskonnot palvovat ulospäin taivasta. Siksi Islam on vaikea uskonto, jossa ei ole järkeä. Käytäntöjä, dogmaa on paljon. Mielipiteni. Jotakin siis kertovat Länsimaille naisesta. Varsinkin ongelmallisista, koska Venäjälläkin on islamilaisia ihmisiä, joilla on erilainen lähestyminen maailmaan ihan kuin heille kerääntyisi jyrkkää elämän tuntoa, että mitä jyrkempi sitä mahtavampi, ties pois kaikista vaaroista. Perinteinen valkonaamalänkkäri luovuttaa alkuvaiheessa kun taas Lähi-Itäinen kaasuttaa.

Naisilla voi olla samaa, myös valkolaisilla, että asettuu ehdolle seisomaan keskelle tietä ja huutamaan paskaa kaikille ja sylkimään päälle. Minusta aito mies, siis mies, joka tuntee velvollisuutensa, niin hän tulee ja potkaisee ämmä suohon rehdisti ja tavallisesti.

Huomattaisin että asennevammaisia naisia on kasvamassa päin. Uskon. He ovat hyväksikäyttäjää, salaliittoteorialaisia, tappajakin. Ja koska mies oppii tästä? Väsyttää jo nyt aikakausi.

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihalintu

      Johtaminen on despotismia. Nainen häviää naiseutensa. Siksi näen kanssa, että mies lyö naista sivussa aika monesta syystä. (ellei ole osa femoa)

      itse en näe tai näen erittäin heikosti, että nainen olisi yksi johtaja, koska johtajuus vaatii aivoja. Naisen johtajuus on ajan saatossa kerääntynyttä tarvetta. Pyhästä kolminaisuudesta vain yksi on Femoa. Kaksi muuta ovat Isä ja poika. Siksi Femolle 1/3. Niin Saksa teki byrokratiatyöhön sukupuolikiintiöinä. Naisen johtajuus on ajan tarvetta purkaa Femoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      199
      2280
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      2099
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      317
      1837
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      94
      1600
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      83
      1475
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1230
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1111
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      996
    Aihe