Puolankakoulu

Petteri kyllä munasi itsensä täysin. Samoin kuin kunnanjohtaja. Sitten kaiken huippu Tuulikki Moilanen. Pakolainen. Onkohan sillä kaikki kotona.
5133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Karjalan evakot olivat suomen kansalaisia ja maa jonka he omistivat kuului suomalaisille ja Suomelle. Monet Suomessa asuneet sen ajan karjalaiset miehet jäivät sotimaan Neuvostoliittoa vastaan, kun naiset, lapset ja vanhukset lähivät evakkoon Suomen rajojen sisäpuolella. Eivät lähteneet suomalaiset sotilaat vaeltamaan kauas kauas itämaille, vaan sotivat, menettivät terveytensä ja liian moni henkensä.

Äänestä

Ilmankos rehtori toivotti tervetulleeksi kouluun. Taisivat kaikki jäädä luokalle.. Esiintymistaito oli aika pahasti hukassa kunnan edustajilla.

Äänestä

On härskiä ja valheellista verrata irakilaisia ja somaliloisia Karjalan evakkoihin. Karjalaiset siirtyivät oman maansa sisällä eivät lähteneet Afrikkaan.
Miehet puolustivat isänmaataan. Mitä tekivät irakilaismiehet. Lähtivät käpykaartiin leveämmän leivän äärelle. Jättivät lapset, naiset ja vanhukset.
Irakilaisten olisi tullut paeta naapurimaahan. Rikkaaseen Saudi-Arabiaan eikä lähteä kauas pohjoiseen. Toisenlainen kulttuuri toisenlainen kieli.
Tosiasiassa suuri osa irakilaisista on rikollisia, sotilaskarkureita ja sotarikollisia. Maa on alkanut polttaa jalkojen alla.

Äänestä

Hei, ME tienataan tällä! Sano lesta kaverilleen matuja majoittaessaan.

Äänestä

lestathan myös harrastavat pedofiliaa ja vaimojen alistusta ,joten samat on intressit heillä. mutta vertaus karjalan evakoihin kyllä on loukkaava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmyydenhuiput kirjoitti:

Petteri kyllä munasi itsensä täysin. Samoin kuin kunnanjohtaja. Sitten kaiken huippu Tuulikki Moilanen. Pakolainen. Onkohan sillä kaikki kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu