Kuka on se komea harmaahiuksinen mies, joka ajaa ihanalla vihreällä kuplalla?
Kuplavolkkari
14
113
Vastaukset
- macavaa
Uuninpankkopoika Äitinsä peräkammarista.
- Ujo-Olkkonen
En tiedä nimeä, mutta on ilmeisesti varakas poikamies. Seurasin häntä kerran ja kotipihassa oli tuliterä auto. Samaa merkkiäkin vielä!
- Mummoankanauto
Kauheeta stalkkausta tuollainen!
- RaimoKumask
Tiedän yhen semmosen voimanostajan näköisen miehen, joka ajaa kupolilla.
Se on joku virkamies uniformusta päätellen!- Menhirmallinen
Ai joku totemi??
- Avohoitopotilas
Menhirmallinen kirjoitti:
Ai joku totemi??
Samaa porukkaa Toteemin kanssa, mutta aivan erilainen muuten!
Salakaataja kuulostaa lupaavalta.
- VirvonneetTutut
tuntomerkeistä päätellen Pasi Kuikka tai Vellu Pirinen. Molemmilla on tommoiset kuplat
- Kupla.otsassa
Ja karmeet nimet.
- Salakaataja
Tästä on hyvä jatkaa. Jos sitä vaan rohkeasti heiluttaisi sille kuplakuskile, kun näjen sen.
Rohkeus yleensä palkitaan, tai ainakin pitäisi. Riippuu myös siitä mitä ns. heiluttaa - mummolla itsellään on näihin lieviä varaumia kertyneen elämänkokemuksen takia.
- Voitoimia
Tietty voi koittaa pysäyttää myös vilauttamalla tuhkaluukkua
Mummolle on sentyyppistäkin maisemaa mondeon takapaksin päälle nojautumalla mallattu ratkaistuaan menestyksellä Pikkuroballa puskurit puskureissa-parkkiansan.
- haarovälinviirupöllö
no jos vähän viivaa heiluttelet niin kuski voi jopa pysähtyä ja raottaa ikkunaakin. sitten kyllä sudittaa nopeasti pois kun kerran ekan kerran elämässään viivan näkee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1984029Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t572844Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881453Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101229Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71043Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221032- 46984
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt230957- 49936