Humalaisen hyväksikäyttö?

saaleh

Olin viettämässä kavereideni kanssa iltaa, juotiin alkoholia ja pidettiin "hauskaa". Olin loppu illasta hyvin tuhdissa humalassa ja pyysin sen iltaista kuskia viemään minut kotiin. Hän kuitenkin pyysi minut kotiinsa vielä jatkoille ja suostuin.. En muista juurikaan enää mitään, muuta kuin että heräsin aamulla alastomana hänen sängystään. Olimme siis harrastaneet seksiä.. Itse en muista tapahtuneesta mitään..
Enkä tiedä nyt miten tähän suhtautua. Miten selvinpäin oleva mies voi tehdä noin erittäin humaltuneelle naiselle. Ja eräs seikka viittaa siihen, että saatoin olla jopa sammunut siinä vaiheessa kun tilanne on edelleen jatkunut. Miehen mukaan en kyennyt siis vaihtamaan asentoa.
Minulla on erittäin paha olo tämän takia eikä tästä ole helppoa puhua kenellekkään. Eikö selväpäisen miehen mieleen tule olla tekemättä mitään, jos toinen on ihan tiedottomassa tilassa. Minua puistattaa ja oksettaa tämä ihminen. Voiko tämän laskea humalaisen ihmisen hyväksikäyttöön?

8

3852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yiyuyu

      Kannattaa näissä tapauksissa heti soittaa 112, raiskaushan tuo on mutta tosi vaikea jälkeen päin todistella.

      • thrfdgvbc

        Mitenkäs se 112 siihen asiaan auttaa? Hätäkeskuspäivystäjä, joka ei ole sen paremmin esitutkintaviranomainen kuin lääketieteellisiä tutkimuksiaakaan suorittava henkilö, toteaa raiskauksen tapahtuneen tekemällä puhelimen kautta gynekologisen tutkimuksen?


    • Saaleh

      Tästä on kulunut aikaa jo tovi.. että soitto 112 ei varmasti auta enää.. olen yrittänyt vaan sulkea asian mielestäni mutta se kalvaa joka ilta kun menen nukkumaan ja aamu kun herään. Tunnen oloni erittäin ahdistuneeksi. Ja tämä mies kuvottaa minua enemmän kuin mikään, en saata ymmärtää miten hän selväpäisenä pystyy "harrastamaan seksiä" naisen kanssa joka ei tiedä edes omaa nimeään. Ja ahdistusta lisää tiedottomuus, mutta tuo miehen puolelta tullut kommentti siitä että en ollut voinu vaihtaa asentoa mietityttää... lisäksi se että heräsin alasti..

      Ap

    • Hörps

      Kännipano, jos pano laisinkaan.
      Joidenkin naisten käsitys että jos kännipano kaduttaa jälkeenpäin niin se on aina miehen tekemä raiskaus on aika yleinen.
      Mutta jos väite naisen täydellisestä aivottomuudesta pitää paikkansa eivätk he näinollen kykene vastaamaan millään tavoin tekemisistään vastuu on tietysti miehen??
      Olenkin sitä mieltä etteivät naisen aivot sovellu alkoholin nauttimiseen.

      • OletOksettava

        Taidat olla mies... huomaa typeryydestä..
        Mä olenkin sitä mieltä että miehen aivot eivät ole yhteydessä alapään kanssa millään tavalla.


      • Anti-satan

        Kaikki todisteet maailmassa ovat sen puolesta -mukaan lukien raiskaukset-, että humalatila ei sovellu miehelle. Naiselle tämä voi hetkittäin olla traumojen kumoaja.
        Mies ei tosin tarvitse humalatilaa juuri raiskausrikokseen, koska tämä hoitaa "asiansa" ihan milloin vain ja kenelle vain. Uhreina mm. koomapotilaat, omat lapset, oma äiti, vanhukset, kehitysvammaiset, kidnapatut, ym.

        Miehen vallasta tuohon "seksuaalisuuteensa" kertoo mm. oikeuden päätökset asian puolesta, tieteen tunnustamiset -satojen vuosien ajan- lapsen seksuaalisesta kontaktista äitinsä rintoihin (eläinten rinnat ei siis evoluutiossa kiinnosta), sekä lääketieteen jatkuvat hörppäykset miehisyyden puolesta eli "nainen saa keskenmenoistaan syyttää itseään - likaisen mulkun sijaan", naiset ja lapset ruinatkoon rahaa kaduilta, koska tiede on miehen, lapset syyttäköön itseään raiskauksesta, koska eivät huolineen e-pillereitä(dr.Phil !) ym., ym., ym.,


    • Tiedänmistäpuhun

      Moi,

      Kyllä tuo nyt ikävä kyllä vähintäänkin seksuaaliselta hyväksikäytöltä kuullostaa :/ Kuski on todellakin huomannut sun kondiksen ja silti hyväksikäyttänyt sun tiedotonta tilaa.. Onko sun mitenkään mahdollista keskustella edes puhelimessa kyseisen ihmisen kanssa tuosta tilanteesta, koska se sua vaivaa? Henkilöllisyyden varmaan tiedät? Se puhelu ei varmasti helppo ole, mutta saattaisi tuoda jotain vastauksia ettei tarvitse ahdistua ja yksin kelailla tuota asiaa.. Vaikka olisit ollut kuinka kännissä ja haarat auki maannut jossain, niin kenelläkään ei ole oikeutta suhun kajota. Seksin harrastaminen pohjautuu kummankin suostumukseen ja sun kantsis tuo asia avata sen tyypin kanssa, että sua on asia ahdistanut.. Hirveesti tsemppihaleja sulle ja rohkeutta <3

      • Saaleh

        Kiitos! Joo henkilöllisyys on tiedossa, mutta en ole ollut tämän henkilön kanssa tekemisissä pitkään aikaan. Enkä tiedä miten pystyisin keskustelemaan asiasta hänen kanssaan, en ole muutenkaan puhunut tästä kenellekkään.
        Tosin se varmasti auttaisi jos keskustelis asiasta toisen kanssa. Täytyy vaan kerätä rohkeutta siihen.
        Mutta kiitos ihan super tsemppaavasta viestistä! :)

        Ap


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3198
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2874
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2665
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2519
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2437
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2314
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2265
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2045
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe