Hei,
Ensimmäistä kertaa laminaattiostoksilla. Paljon näkee varoituksia halvoista laminaateista. Haluaisinkin kerralla kunnollisen, mutta tietysti halvalla. Voinko mennä vikaan jos ostan halvimman KL33 -luokan laminaatin? Eli voiko noihin kulutusluokkiin luottaa?
Kysyn siksi että välillä näkee halvemmalla KL33 -luokan laminaattia netistä tilaamalla kuin lähikaupassa oleva KL31 -luokan materiaali.
Laminaatin laatu ja kulutusluokka
peukalokeskeljalkaa
3
224
Vastaukset 3
- laminaattionvainmuovia
Lattia ostetaan kerran muutamassa vuosikymmenessä tai laadukkaan puulattian tapauksessa jopa kerran sadoissa vuosissa.
Mieti tarkkaan onko oikea paikka säästää. - alkuperäinenkys
No sitä tässä juuri yritän selvittää. Kauppias vaan mielellään ottaa rahaa enemmänkin kuin millä lattian saa. Saisiko vastauksia kysymykseen?
- Kohtatuleekonkurssi
Kun ostat laminaattia,niin osta vähintään 9mm paksuudella olevaa, kannattaa katsoa tarjouksia ja kun sitten ostat niin osta 9mm.
tätäkin paksutta saa ihan edullisesti,kunhan viitsii katsoa tarjouksia,esim. Bauhaussista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211084
- 65993
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93773- 77743
- 41665
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la35641- 67604
Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka28576Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22572Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37498