Saako, KUULUUKO, Lapsen Etu olla tämä, mistä tuolla alla osa on laitettu sitaatteihin?
Koulunkäymisen tärkeyttä korostetaan ja syrjäytymisestä ollaan huolissaan...käytäntö on kuitenkin se, että tahallisesti turmellaan lapsen mieli ja että lapsi saa kaikin mokomin päätyä harkitsemaan, ainoana vaihtoehtona, ITSEMURHAA!
Tämä on kuin kauhufiktioleffa, jossa pakkohoidon sijasta lapselle on kehitetty pakkoeristäminen omista sukulaisista ja tutuista. Kaikkitietävä Sosiaali toimeenpanee yli ymmärryksen menevän hirviömäisen tapahtumasarjan ... MIKSI?? Tällaisia kyydityksiä tapahtuu kammottavan paljon. Se, että niistä ei uutisoida, kertoo hyytävästä strategiasta: annetaan ihmisten kärsiä omissa koloissaan yksin traumansa; ei niitä kukaan ota tosissaan, koska niistä ei uutisoidakaan!
"sosiaalityöntekijä haki yhdessä sosiaaliohjaajan kanssa lapseni koulusta 23.2.2016.
Sitä ennen tämä kaksikko kävi koulussa pelottelemassa lastani huostaanotolla, jonka seurauksena lapseni ei uskaltanut mennä kouluun. Koulusta kuitenkin vakuutettiin minulle, että ei Eksote huostaanota, eikä koulusta lasta viedä. Kerroin tuon lapselleni ja sanoin, että tämä voi turvallisin mielin mennä kouluun.
Lapseni luottamus petettiin, minun samoin. Lapseni puhunut vieläkin tapaamisissamme, että muistan vieläkin sen viimeisen päivän, kun lähdin kouluun ja kotiovi kolahti kiinni."
"Lapseni vointi laitoksessa on huono.Hän on ollut suurimmaksi osaksi koulusta sairaslomalla siellä ja ikävöi omaan kotiin koko ajan."
http://www.adressit.com/lastensuojelun_uudistaminen
Adressi lastensuojelun uudistamiseksi
kiinnostaako.-oikeesti
2
100
Vastaukset
- samaamielivaltaa
perättömin "viranomais" selvityksin luonnehäiriöisenä RAISION KAUPUNGISSA jo yli 9 vuotta yhteistyössä äidin kanssa.. Laspen "viranomais" vieraannuttaminen
- Näinjanoin
Adressit.com ylläpito poistanut adressin:"Emme salli adresseja,joissa syyllistetään yksittäisiä sosiaalityöbtekijöitä."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753504Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1391921Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041671- 851530
- 881524
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001160Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois721111- 631031