Adressi lastensuojelun uudistamiseksi

kiinnostaako.-oikeesti

Saako, KUULUUKO, Lapsen Etu olla tämä, mistä tuolla alla osa on laitettu sitaatteihin?

Koulunkäymisen tärkeyttä korostetaan ja syrjäytymisestä ollaan huolissaan...käytäntö on kuitenkin se, että tahallisesti turmellaan lapsen mieli ja että lapsi saa kaikin mokomin päätyä harkitsemaan, ainoana vaihtoehtona, ITSEMURHAA!

Tämä on kuin kauhufiktioleffa, jossa pakkohoidon sijasta lapselle on kehitetty pakkoeristäminen omista sukulaisista ja tutuista. Kaikkitietävä Sosiaali toimeenpanee yli ymmärryksen menevän hirviömäisen tapahtumasarjan ... MIKSI?? Tällaisia kyydityksiä tapahtuu kammottavan paljon. Se, että niistä ei uutisoida, kertoo hyytävästä strategiasta: annetaan ihmisten kärsiä omissa koloissaan yksin traumansa; ei niitä kukaan ota tosissaan, koska niistä ei uutisoidakaan!

"sosiaalityöntekijä haki yhdessä sosiaaliohjaajan kanssa lapseni koulusta 23.2.2016.

Sitä ennen tämä kaksikko kävi koulussa pelottelemassa lastani huostaanotolla, jonka seurauksena lapseni ei uskaltanut mennä kouluun. Koulusta kuitenkin vakuutettiin minulle, että ei Eksote huostaanota, eikä koulusta lasta viedä. Kerroin tuon lapselleni ja sanoin, että tämä voi turvallisin mielin mennä kouluun.

Lapseni luottamus petettiin, minun samoin. Lapseni puhunut vieläkin tapaamisissamme, että muistan vieläkin sen viimeisen päivän, kun lähdin kouluun ja kotiovi kolahti kiinni."

"Lapseni vointi laitoksessa on huono.Hän on ollut suurimmaksi osaksi koulusta sairaslomalla siellä ja ikävöi omaan kotiin koko ajan."

http://www.adressit.com/lastensuojelun_uudistaminen

2

111

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaamielivaltaa

      perättömin "viranomais" selvityksin luonnehäiriöisenä RAISION KAUPUNGISSA jo yli 9 vuotta yhteistyössä äidin kanssa.. Laspen "viranomais" vieraannuttaminen

    • Näinjanoin

      Adressit.com ylläpito poistanut adressin:"Emme salli adresseja,joissa syyllistetään yksittäisiä sosiaalityöbtekijöitä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe