Adressi lastensuojelun uudistamiseksi

kiinnostaako.-oikeesti

Saako, KUULUUKO, Lapsen Etu olla tämä, mistä tuolla alla osa on laitettu sitaatteihin?

Koulunkäymisen tärkeyttä korostetaan ja syrjäytymisestä ollaan huolissaan...käytäntö on kuitenkin se, että tahallisesti turmellaan lapsen mieli ja että lapsi saa kaikin mokomin päätyä harkitsemaan, ainoana vaihtoehtona, ITSEMURHAA!

Tämä on kuin kauhufiktioleffa, jossa pakkohoidon sijasta lapselle on kehitetty pakkoeristäminen omista sukulaisista ja tutuista. Kaikkitietävä Sosiaali toimeenpanee yli ymmärryksen menevän hirviömäisen tapahtumasarjan ... MIKSI?? Tällaisia kyydityksiä tapahtuu kammottavan paljon. Se, että niistä ei uutisoida, kertoo hyytävästä strategiasta: annetaan ihmisten kärsiä omissa koloissaan yksin traumansa; ei niitä kukaan ota tosissaan, koska niistä ei uutisoidakaan!

"sosiaalityöntekijä haki yhdessä sosiaaliohjaajan kanssa lapseni koulusta 23.2.2016.

Sitä ennen tämä kaksikko kävi koulussa pelottelemassa lastani huostaanotolla, jonka seurauksena lapseni ei uskaltanut mennä kouluun. Koulusta kuitenkin vakuutettiin minulle, että ei Eksote huostaanota, eikä koulusta lasta viedä. Kerroin tuon lapselleni ja sanoin, että tämä voi turvallisin mielin mennä kouluun.

Lapseni luottamus petettiin, minun samoin. Lapseni puhunut vieläkin tapaamisissamme, että muistan vieläkin sen viimeisen päivän, kun lähdin kouluun ja kotiovi kolahti kiinni."

"Lapseni vointi laitoksessa on huono.Hän on ollut suurimmaksi osaksi koulusta sairaslomalla siellä ja ikävöi omaan kotiin koko ajan."

http://www.adressit.com/lastensuojelun_uudistaminen

2

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaamielivaltaa

      perättömin "viranomais" selvityksin luonnehäiriöisenä RAISION KAUPUNGISSA jo yli 9 vuotta yhteistyössä äidin kanssa.. Laspen "viranomais" vieraannuttaminen

    • Näinjanoin

      Adressit.com ylläpito poistanut adressin:"Emme salli adresseja,joissa syyllistetään yksittäisiä sosiaalityöbtekijöitä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3752
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3134
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2739
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2420
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    6. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      134
      2387
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2357
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2284
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2266
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe