Netissä on jo ilmoituksia että Khao Lakissa olisi majoituksentarjoajaa ja retkenjärjestäjää toiminnassa.. tuskin nyt on menijöitä, paitsi uteliaita muualta tulleita turisteja. Mutta ensi jouluna on paikka varmasti jo pitkälti rakennettu uusiksi ja valmis vastaanottamaan turistivirtoja (jos niitä vain mahtaa tulla) ..
Khao Lakiin
pian
112803
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tottahan Lakin matkailu palaa ennalleen, miksei niin tekisi. Asia unohtuu vähitellen, uutisointi on jo nyt aika minimissä. Katastrofin kohdanneet tuskin ihan pian Thaimaahan lähtee, mutta miksei muut menisi. Sitä paitsi, Khao Lak on jatkossa tilastollisesti varmaan aika turvallinen paikka, harvemmin samassa mestassa kahdesti "räjähtää"
teoria. Maanjäristykset tapahtuvat jatkossakin mannerlaattojen saumakohdissa, tsunamit aiheuttavat jatkossakin suurinta tuhoa alavilla rannikoilla(Khao Lak).
Eipä ole tsunami lyönyt khao lakin rantaan satoihin vuosiin, tätä ennen siis, tuskin siis ihan pian uudestaankaan..
toisaalta puhtaasti tilastollinen todennäköisyys on ihan yhtä suuri maanjäristykselle tänään kuin vaikka 300 vuoden päästäkin. se on sattumaa minä päivänä se sattuu, ei järistykset ja tsunamit kalenteria katso.
Snorkkelointikin on entistä jännittävämpää kun voi löytää tuoreeltaan kaluttuja luurankoja.
Eikös hait ole laumoittain tuolla alueella, kun ravintoa on tarjolla ?
Haloo! Siellä EI ole haikaloja...........
Saatu on.
..mutta ne ei kuulemma syö ihmisiä lainkaan, eli ne kaluajat on jotain muita fisuja..
petokaloja ne on tonnikalatkin..ja niitä tuodaan purkitettuna vielä suomeenkin, nam.
Eli me siis saatetaan syödä jotain ihmislihaa samalla kun syömme tonnikalaa?????