Tässä voisi pörhältää C5:lla katsomaan mahdollisesti seuraavaa autohankintaa pääkaupunkiseudulle lauantaina 22.01. joten mistäköhän tällaisen auton näkisi ja kokisi?
Vastaukset 10
- Koe-ajo
Laitappa s-posti osoite niin palaan asiaan privaatisti.
- tuoja
Kannattanee kysäistä Veho Koivuhaka.
Veho Koivuhaka
Mäkituvantie 3
01510 VANTAA
puh: 010 569 742
fax: 010 569 7300
Tuolta kaveri osti edellisen koeajo c2 vts:n, mutta luulen että ovat saaneet jo uuden tilalle.- Citrophoros
Kävin joulua edeltävänä lauantaina Veho Koivuhaassa, jonka alakerta on Citroën-autojen ykköspaikka maassamme ja hämmästelin uusien autojen puolella sisätiloissa olevan vain kaksi C4:sta ja oletin Helsinki Motor Show 2004:ssa olleen mustan C2 VTS:n löytyvän täältä esittelyautona koeajomahdollisuudella. Eipä näkynyt ceekakkosta.
...
Tampereella Vehossa oli/on haluttava harmaa C4 VTS nahkapenkeillä sisätiloissa, kun 12. kerran C5:sta korjailtiin huolto-ohjelman ulkopuolisena työnä 07.01.2005.
Huonot kokemukset C5:sta (hyvitysarvon järjetön romahdus & omaan piikkiin menevät jatkuvat, ennalta-arvaamattomat tekniikkaongelmat) panivat miettimään uudelleen, kannattaako ostaa tämän hintaista uutta autoa, jos tästä 36 000 EURon C4:sta saisi enää kolmen vuoden päästä 18 000 EUR vaihdossa kalliimpaan. Raha ei puussa kasva.
Edellinen autoni, Xsara VTS, oli kelpo peli ja menetti arvoaan viidessä vuodessa vain 10 500 EUR (ostohinta uutena miinus hyvityshinta C5:een).- tuoja
Kysäise nyt kuitenkin sieltä Koivuhaasta. Maahantuojan tulisi ainakin tietää mistä auto löytyy koeajoon ja järjestää se, tosin ei nyt ehkä ihan ensi viikonlopuksi jos ei heillä itsellä ole.
Xsara VTS oli itsellänikin ja ikävä sitä tulee kun nyt katsoo C4 VTS:n hintalappua. :-( - tonttu
Terve! Jos jälleenmyyntiarvo surettaa noin, miksi edes mietit enää Citikkaa? Eikö silloin olisi parempi ostaa 1.4 Corolla, arvo säilyy hamaan hautaan asti. Mieti vähän.
- Jape
tonttu kirjoitti:
Terve! Jos jälleenmyyntiarvo surettaa noin, miksi edes mietit enää Citikkaa? Eikö silloin olisi parempi ostaa 1.4 Corolla, arvo säilyy hamaan hautaan asti. Mieti vähän.
Ei kaikkea voi järjellä selittää. Jos haluaa VTS:n niin silloin se on saatava.
- PSA
Se kyseinen musta C2 VTS lähti messuilta suoraan johonki toiseen esittelyyn ja sieltä suoraan uudelle omistajalle..oli kaveri aika paskana messuilla kun kaikki kävi räpläämässä autoa, josta hänen kanssa kaupat oli jo tehty :D
- fgfg
Herttoniemen Vehossa on punainen ohjus ja luultavasti Koivuhaassa myöskin jo. Vuoden lopussa ei vielä ollut.
- Citrophoros
Ilmoitan kiinnostuneille koeajaneeni rouge Aden -värisen C2 VTS:n tänään 09.02. pääkaupunkiseudun Veho-liikkeessä, kun talvilomaa viettelen.
Eräs kysymykseni on, likaantuuko C2:n takalasi herkästi sorateillä ajettaessa ZX berlinen tapaan?
Vielä en ole kauppakirjoja tehty; C4 1,6i VTR coupéen hinta on samaa luokkaa kuin C2 1,6i VTS:n. En tiedä, pitäisikö kuitenkin vielä odotella tulevia C4-kampanjoita, jotta saisi täysautomaattisen ilmastoinnin ja takaperuutustutkan ja tietenkin ESP:n ilman lisämaksua. Odottelen Oy Veho Ab:n tulevan järkiinsä ja alkavan maahantuomaan kesympää kaksilitraista kupee-C4:sta; sen hinta on ainakin kohdallaan ja olisi lähempänä haluamaani autoa.
Miljoonan euron kysymys on, kumpi näistä malleista säilyttää arvonsa paremmin?
C5:sta annettu hyvitys C2:een olisi vain 14 500 EUR kun maksoin "romusta" 16 kuukautta aikaisemmin 23 900 EUR. Tästä syystä en ole enää kiinnostunut tuhlaamaan 30k uuteen autoon. Älkää tekään.
VAIN UUSI CITROËN ON LUOTETTAVA CITROËN.
C5:n omistajuuteni kesto ratkeaa OBD-kysymykseen; vaaditaanko katsastuksessa OBD-testin osa-alueiden olevan hyväksyttyjä. Jos vaaditaan, niin sitten tuli kiire allekirjoittelemaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 142674
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2751179Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671138- 82946
- 87853
- 63818
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?24755- 72745
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69721Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?137700Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?142691- 47670
- 56638
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46624Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25613Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32608Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.45608- 40564
- 55558
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20538