PANKIN TILIOTTEET JA KUITIT Ei TOIMI

Mikä pielessä, kun esim. osuuspankin verkkotiliotteet ja kuitit ei näy oikein, tallennuksen jälkeen, näkyviin tulee vain sellaista teksti"pötköä".
Mikä on oikea avausohjelma jne. ?

8

2404

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öhöhöhöh
    • millionääri
    • Katsele.kuitteja
      • Ja.jos.ei.tuo

        Toimi niin ota kuvakaappaus painamalla PrintSreen näppäintä ja sitte painttiin ja liitä ja tallenna niin siinä se on


    • Taitaa olla taulukkolaskentaohjelma jolla ne avataan. Oikea ohjelma riippuu käyttöjärjestelmästä.

    • googlettaja

      Löysin googlettamalla seuraavaa..........

      Tiliotteen katseluvaihtoehtoina ovat:

      Avaa tiliote omaan ikkunaan
      Tiliote aukeaa omaan ikkunaansa, josta voit tallentaa sen koneellesi Tiedosto -> Tallenna nimellä -toiminnolla (File -> Save as). Tallentamasi tiliotteen voit avata myöhemmin selaimessa (esimerkiksi Internet Explorer) komennolla Tiedosto -> Avaa (File -> Open) tai kaksoisklikkaamalla tallentamasi tiedoston nimeä tai ikonia.
      Lataa tiedostona
      Lataa pelkät tiliotetapahtumat tiedostona ja Lataa tiliote tiedostona -linkit. Tiedot on tiedostossa aseteltu CSV- muotoon (comma-separated values, tekstitiedosto, jonka taulukkorakenteen eri kentät on eroteltu toisistaan pilkuilla ja rivinvaihdoilla).

      Jos käytössäsi on Excel tai automaattisesti tiedostomuodon tunnistava taulukkolaskentaohjelma, niin tiedot avautuvat ohjelman näytölle aseteltuna.

      Jos käytössäsi ei ole automaattisesti tiedosto muotoa tunnistavaa taulukkolaskenta ohjelmaa, sinulle avautuu näyttö, jolta voi Avata (Open) tai Tallentaa (Save) pelkät tiliotteen tapahtumat tiedostona omalle koneellesi.

      Voit avata tiedostot esimerkiksi Excelissä komennolla Tiedosto-> Avaa (File -> Open). Laita avattavan tiedoston tiedostotyypiksi Tekstitiedostot, niin saat listan tallettamistasi tiliotetiedoista. Jos avaat tiedoston klikkaamalla tiedoston kuvaketta/nimeä, eivät sarakkeet asetu oikeille kohdilleen.

      Lataa pelkät tiliotetapahtumat tiedostona ja Lataa tiliote tiedostona -linkeistä ladattavat tiedostot eivät ole kirjanpitokelpoisia tiliotteita, vaan sisältävät olennaiset tilitapahtuma- ja/tai saldotiedot.

    • pdf-toimii

      "Verkkotiliotteen virallisuus

      Verottaja hyväksyy itse tulostetut tiliotteet ja kuitit verovähennyksen perusteeksi. Verkkotiliotteen voi myös liittää sähköisen tukihakemuksen liitteeksi esimerkiksi Kelan tai oman kunnan sosiaalitoimen sähköisessä asiointipalvelussa. Toimitettaessa verkkotiliotetta eteenpäin kolmannelle osapuolelle, tulee se muistaa avata ja tallentaa suoraan pdf-muotoisen "Avaa tiliote omaan ikkunaansa" -linkin kautta."

      Tuo on OP:n ohjeissa.

    • 237

      Kait tallensit verkkotiliotteen PDF muodossa. Avaa verkkotiliote ja tallenna tiliote oikealla ylhäällä olevalla nappulalla "Lataa"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      98
      740
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe