Iltasanomat kirjoittaa roskaa pölypunkeista

V.P.Lehto

Iltasanomat on täysin paska lehti. Se lietsoo sotahysteriaa ja Venäjä-vastaisuutta Suomessa. Mutta tässä ei kaikki. IS levittää myös perättömiä juttuja pölypunkeista. Sen mukaan sänkyjä ei tarvitsisi pedata sillä muuten pölypunkit lisääntyvät. Tosiasiassa Suomessa pölypunkit ovat jo lähes historiaa. Harvoja poikkeuksia lukuunottamatta niitä ei juuri löydy enää suomalaisista kodeista. Tässä asiantuntijan lausunto. Intendentti Marko Mutanen Oulun yliopiston biologian laitokselta:

”Pölypunkkien takia on ihan turha lähteä tekemään mitään toimenpiteitä, sillä niitä ei suomalaisissa kodeissa enää ole. Jostain navetoista niitä saattaa vielä löytyä, mutta ei normaaleista asuintaloista.”

http://www.kodinkuvalehti.fi/artikkeli/intendentti_paljastaa_polypunkit_ovat_historiaa

Asuuko siis Iltasanomien toimitus navetoissa vai mistä kiikastaa?

3

238

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dungeon745

      On kyllä totta. Valtaosa lukijoista onkin kyllä yli 50-vuotiaita, jotka tukevatkin vaikkapa sitä Venäjä-vastaisuutta.

      • eiooeituu

        Minä en ole koskaan pelännyt pölypunkkeja elämässäni. Siivoan joka viikko niin en ole nähnyt pölypunkkeja missään. Minkähän näköisiä ne on ja mitä ne saavat aikaiseksi, jos niitä ilmenee. Voiko ihminen kuolla, jos niitä on?


    • Järkikäteen

      Pölypunkit nyt vaan olevat olemassa, ei siinä mitään, niiden kanssa voi elää.

      Sen sijaan Venäjän valtio on aika tuhota lopullisesti, jokaisesta vielä siellä asuvasta pitäisi maksaa tuntuva tapporaha!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 66
      1277
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1235
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      86
      878
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      861
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      602
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      576
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    Aihe