Netan ja Tinjan sisko

Netta Matilda ja Tinja Aurora saivat pikkusiskon. Nimiksi olemme miettineet seuraavia:
Peppi, Isla, Iida, Kiia.

Mitä piditte miettimistämme ja tuliko jotain parempaa mieleen?

Entäs mitä pidätte tyttöjemme nimistä?
141071
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Peppi sopii mainiosti uuden vauvanne nimeksi,mistä tuo Isla muuten? ihan outo minulle,sekin kuulostaa kyllä nätiltä nimeltä!

Äänestä
  • Olen jossain joskus törmännyt nimeen Isla, mutta en enää tarkalleen muista missä. Tykästyin kyllä heti nimeen kovasti!

    Isla tarkoittaa myös espanjaksi saarta.

    Voi olla, että kolmanne tytön toiseksi nimeksi tulee Olivia. Pepin ja Islan kanssa se ainakin kävisi kivasti! :)

    Äänestä

  • Kaisla-äiti kirjoitti:

    Olen jossain joskus törmännyt nimeen Isla, mutta en enää tarkalleen muista missä. Tykästyin kyllä heti nimeen kovasti!

    Isla tarkoittaa myös espanjaksi saarta.

    Voi olla, että kolmanne tytön toiseksi nimeksi tulee Olivia. Pepin ja Islan kanssa se ainakin kävisi kivasti! :)

    Mitä enemmän tuota nimeä "maistelee" niin sitä kauniimmlta kuulostaa! Ihan totta,Isla Olivia paras! kiva merkityskin sillä,tulipa uus nimi munkin suosikkeihin:)

    Äänestä

Isla Olivia!kaunis nimi!itse asiassa olen suunnitellut jo etukäteen,että jos saan vielä joskus tytönkin,siitä tulee Isla Olivia=)

Äänestä

Tosi kiva

Äänestä

Nyt on sitten kolme nimeä jäljellä:
Peppi, Isla ja Mandi

Mandi nimi tuli uutena kuvioihin. :)

Eli mistä pidätte eniten?
Minusta alkaa tuntua tuo Isla entistä kauniimmalta koko ajan. :)

Äänestä
  • Mä itse tykkään enemmän siitä Islasta,vaikka olikin vieraampi nimi mulle.Mandikin kiva,samoin se Peppi.Mutta Isla Kaunis,ihanan naisellinen romanttinenkin nimi! ja erottuu tusina nimistä!

    Äänestä

  • Mandi Amanda
    Mandi Adele

    Äänestä

  • Näistä kolmesta on Isla ehdottomasti kaunein ja paras! Mitäs suunnittelette toiseksi nimeksi?Vai tuleeko kolme nimeä? Isla Mandi Olivia tai Isla Olivia....Joo,molemmat sointuu kauniisti! Ehdottaisin vielä uudeksi kuvioihin Pihlaa.Sopisi kivasti äidin nimen kanssa yhteen.Kaisla on erittäin kaunis nimi! Netta,Tinja,Pihla. Kuulostaisi hyvältä....minun mielestäni.

    Äänestä

  • Tytti kirjoitti:

    Näistä kolmesta on Isla ehdottomasti kaunein ja paras! Mitäs suunnittelette toiseksi nimeksi?Vai tuleeko kolme nimeä? Isla Mandi Olivia tai Isla Olivia....Joo,molemmat sointuu kauniisti! Ehdottaisin vielä uudeksi kuvioihin Pihlaa.Sopisi kivasti äidin nimen kanssa yhteen.Kaisla on erittäin kaunis nimi! Netta,Tinja,Pihla. Kuulostaisi hyvältä....minun mielestäni.

    Tytin ehdottama Pihla sopisi minustakin erinomaisesti! Netta, Tinja ja Pihla kuulostaa kivalta! Omista ehdotuksistasi kallistuisin Pepin kannalle, se sopisi minusta paremmin joukon jatkoksi kuin Isla tai Mandi.

    Äänestä

En suosittelisi Islaa. Jos nykyinen tai tuleva sukunimi alkaa M:llä, voi nimestä tulla riippa. Vrt. Anu S.

Äänestä

Eli päätimme tyttäremme nimen ja hänestä tulee:

ISLA OLIVIA

Itse olemme todella tyytyväisiä päätökseemme.
Mitäs mieltä te muut olette?

Äänestä
  • Ihana nimi!!!=)

    Äänestä

  • Aika kiva nimi! En ole koskaan kuullut tuota Islaa ennen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisla-äiti kirjoitti:

Netta Matilda ja Tinja Aurora saivat pikkusiskon. Nimiksi olemme miettineet seuraavia:
Peppi, Isla, Iida, Kiia.

Mitä piditte miettimistämme ja tuliko jotain parempaa mieleen?

Entäs mitä pidätte tyttöjemme nimistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu