Kajaanilaismuiluttajat?

Tällainen vanha uutinen löytyi. Aika kovat tuomiot, kun ehdottomina saaneet. Mikähän juttu tämäkin lie ollut?

http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Kajaanin-muiluttajille-ehdotonta-vankeutta/694597
23281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Pelkureita ja saastaista sakkia..

Äänestä

Vittu mitä touhua.

Äänestä

Ketähän nuo mukana olleet äijät? Ottikohan tuo sakki opikseen tuosta vai liekkö jatkaneet samaan malliin ja saaneet uusia tuomioita?

Äänestä
  • Ei ole takuulla hirveästi menetetty, vaikka ei kyseistä sakkia tuntisikkaan.

    Sakillaan sitä rötöstellään ensin. Sitten paskhat housuissa pelätään poliisia.

    Yritetään kontrolloida ja vahtia jokaista ja joka paikkaa, kuka tietää mitäkin ja kuka on keneenkin viranomaiseen yhteyksissä.

    Äänestä

Ei oo sen kuljetusliikkeen omistajan tyttö tuo uutisessa mainittu.

Äänestä
  • Mikäs Bordelli se narttu sitten on?

    Äänestä

Jossain vaiheessa osat vaihtuvat.

Äänestä

hölmö ku ollu tekemisis moisten petojen kanssa

Äänestä
  • 15.2.2008
    http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Kajaanin-muiluttajille-ehdotonta-vankeutta/694597

    Kajaanilaismiestä väkivalloin kyydittänyt ja pahoinpidellyt kajaanilaiskolmikko tuomittiin perjantaina Kajaanin käräjäoikeudessa ehdottomiin vankeustuomioihin.

    Kovimman tuomion sai vuonna 1984 syntynyt M. J. F., joka tuomittiin kahden vuoden ja kuuden kuukauden vankeuteen. Hänen katsottiin syyllistyneen törkeään pahoinpitelyyn, kahteen vapaudenriistoon, laittomaan uhkaukseen ja huumausainerikokseen. Tuomiota kasvatti aiemman ehdonalaisen täytäntöönpano.

    Tapahtumassa viime lokakuussa mukana olleet kaksi miestä tuomittiin vapauden riistosta ja törkeästä pahoinpitelystä. Vuonna 1979 syntynyt kajaanilaismies sai vuoden ja seitsemän kuukauden ja vuonna 1973 syntynyt kajaanilaismies vuoden ja yhdeksän kuukauden ehdottoman vankeustuomion. Kolmikko joutuu maksamaan uhrilleen korvauksia yli 12 500 euroa.

    Muilutettu mies haettiin Kajaanin keskustasta ravintolasta ja sullottiin kadulla odottaneeseen pakettiautoon. Syytteen mukaan autossa olleista henkilöistä kaksi miestä ja nainen mukiloivat uhriaan. Kyydityksen aikana kovimman tuomion saanut nainen oli uhkaillut väkivallalla myös pakettiauton kyydissä ollutta sivullista nuorta naista.

    Pahoinpitelyn aikana uhrilta oli tivattu tämän tekemisiä poliisitutkinnassa ja haukuttu vasikaksi. Mies oli menettänyt 2-3 kertaa tajuntansa kyydityksen aikana. Lopulta hänet oli pudotettu kyydistä lumenkaatopaikalle.

    Äänestä

Eipä ois jutun naisesta uskonut tuota tekoa. Facebook kuvien perusteella todella suloisen näköinen ilmestys. Moni kakku päältä kaunis teoria siis pitää oikeasti paikkansa!

Äänestä
  • Mieskin kuvissa linnakundin ja narkkarin näköinen. Oliko tämä rikostoveri? Varastiko joku huumeet kun piti sellaista peliä pitää?

    Äänestä

Aivan oikein, hänpä juuri.

Äänestä
  • Oliko 79 syntynyt s.k?

    Äänestä

Sit kehataa facessa itkee ku naapuri ei anna lapsensa leikkiä näiden luona!!! Miksköhän?!!

Äänestä

Niinhän tuo oli pitkä teksti aiheesta.

Äänestä

Mikä toi matkalaukku-juttu on, mistä tollainen nimi?

Äänestä

Sama sukunimi ei tarkoita, että on välttämättä edes sukua toisilleen. Tässä mainittu henkilö EI OLE samannimisen kuljetysyrittäjän tyttö. Tämän on todellakin faktatietoa.

Yleisellä tasolla kun kajaanilaishamppien sukukytköksiä katsoo ja heidän elämäänsä joutuu työn puolesta seuraamaan, niin kaikki ovat jotain perkeleen sisko-veli-sisko-puolia tai ainakin varttiserkkuja toisilleen. Ei siinä hirveästi veri sekoitu kun lapsia väännetään tuttujen kesken ja eletään sosiaalitukien varassa. Sitten ne on just nämä samat elämänkoululaiset ensimmäisenä aina valittamassa sotepalveluista ja huutamassa maahanmuuttajia pois maasta verorahoja kuluttamasta. Paljonkohan mahtaa olla vuositasolla terveydenhuollon ja sosiaalitukien kustannukset kajaanilaisnarkkien ja muiden työkyvyttömien elämänkoululaisten osalta?
Pakkosterilisaatio ei olisi ihan huono vaihtoehto joissain tapauksissa.

Äänestä
  • ..."Yleisellä tasolla kun kajaanilaishamppien sukukytköksiä katsoo ja heidän elämäänsä joutuu työn puolesta seuraamaan, niin kaikki ovat jotain perkeleen sisko-veli-sisko-puolia tai ainakin varttiserkkuja toisilleen."...

    Sinäpä sen sanoit!

    Äänestä

Paljon paljon pienemmät kulut kuin suojatyöllistetyistä turhista virkailijoista joita tässä maassa/kaupungissa riittää..

Äänestä

ei oo ku yks suku täällä, on samaa porukkaa

Äänestä
  • Kuljetusyrittäjällä on myös velipoika ja hänellä tyttö M-L A:n kanssa joten otappa selvää asioista eläkä jauha p.skaa.

    Äänestä

Edelleenkään ei ole kuljetusyrittäjän tyttö. Vaikeuksia luetun ymmärtämisessä?

Äänestä

Koko Kajaanin paskasakki ja vähän muiden paikkakuntien paskasakkia kaverina....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmetyskeskelijä kirjoitti:

Tällainen vanha uutinen löytyi. Aika kovat tuomiot, kun ehdottomina saaneet. Mikähän juttu tämäkin lie ollut?

http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Kajaanin-muiluttajille-ehdotonta-vankeutta/694597

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu