Cyberlink Power Director videon editointi ohjelma

Hei.
Ostaessani tämän HP kannettavan tähän kuului koko Cyberlink ohjelmisto. Jossain vaiheessa kuitenkin siitä tuo Cyberlink Power Director ohjelma eli videon editointiin tarkoitettu ohjelma on poistunut.
HP:n sivuilta sain kaikki muut palautettua mutta siellä ei ole tätä yhtä, mitä kipeimmin tarvitsisin. Osaako kukaan neuvoa, mistä tuon saisin edes kokeiluversion siksi aikaa kun saan HP:n tukipalvelusta vaikka kyseltyä mihin ne on hävittänyt tuon ja miten saisin sen takaisin koska siitä olen tavallaan maksanut tämän tietokoneen yhteydessä.

Kokeilin paria sivua, missä oli tuo kokeiluversio mutta tietoturva herjas vakoiluohjelmasta. Että luoettavia sivuja sitten kiitos.
4658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Ostaessani tämän HP kannettavan tähän kuului koko Cyberlink ohjelmisto. Jossain vaiheessa kuitenkin siitä tuo Cyberlink Power Director ohjelma eli videon editointiin tarkoitettu ohjelma on poistunut.

HP:n sivuilta sain kaikki muut palautettua mutta siellä ei ole tätä yhtä, mitä kipeimmin tarvitsisin."

Normaali tapa on palauttaa tietokone tehdastilaan jolloin sen pitäisi olla samanlainen kuin ostettaessa. Toki otetaan tuore varmuuskopio ihan kaikesta sitä ennen koska se tyhjää tietysti kaiken.

"Osaako kukaan neuvoa, mistä tuon saisin edes kokeiluversion siksi aikaa kun saan HP:n tukipalvelusta vaikka kyseltyä mihin ne on hävittänyt tuon ja miten saisin sen takaisin koska siitä olen tavallaan maksanut tämän tietokoneen yhteydessä."

HP:n tukipalvelu kaiketi opastaa palauttamaan koneen tehdastilaan. Ja jos olet esimerkiksi tärvellyt palautusmedian jollain tavalla niin he varmaan myyvät sinulle varaosana uudet asennusmediat. Hinta voi olla esim. 50€.

Äänestä

Tiedän että tehdasasetuksen palauttaminen toisi kaikki ohjelmat ja asetukset, mitkä olivat konetta ostettaessa. Mutta en halua palata 8.1 käyttöjärjestelmään. Ja se ei olisi mahdollistakaan, koska tuhosin tarkoituksella tuon win.old tiedostot.
Olen tähän kymppiin täysin tyytyväinen muuten, mutta tuota ohjelmaa en saa takaisin, vaikka muut kymmenen tähän CyberLink tuoteperheeseen kuuluvat ohjelmat säilyivätkin. Ja jos en ihan väärin muista, niin käytin tuota CyberLink Power direcor -ohjelmaakin kympin asennuksen jälkeen.

Kun menen HP tukisivustoon, niin siellä näkyy kaikki CyberLink ohjelmat, myös siis tämä Power director, mutta asentaessani sen tulee virheilmoitus "tämä ei ole kelvollinen HP-asema." ja asennus keskeytyy.

Tietääkseni tuosta ohjelmasta on myös kymppiin saatava kokeiluversio. mutta mikähän olisi luotettava sivusto ladata sen.
Katselen myös muita maksuttomia vaihtoehtoja videoeditointiin.

Äänestä
  • kannattais, ja sinne meninkin, Mutta siellä on tuosta Powerdirector ohjelmasta vain englannin kielinen ohjelmaversio. Ei tykkää. Kiitos kuitenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RiepuX kirjoitti:

Hei.
Ostaessani tämän HP kannettavan tähän kuului koko Cyberlink ohjelmisto. Jossain vaiheessa kuitenkin siitä tuo Cyberlink Power Director ohjelma eli videon editointiin tarkoitettu ohjelma on poistunut.
HP:n sivuilta sain kaikki muut palautettua mutta siellä ei ole tätä yhtä, mitä kipeimmin tarvitsisin. Osaako kukaan neuvoa, mistä tuon saisin edes kokeiluversion siksi aikaa kun saan HP:n tukipalvelusta vaikka kyseltyä mihin ne on hävittänyt tuon ja miten saisin sen takaisin koska siitä olen tavallaan maksanut tämän tietokoneen yhteydessä.

Kokeilin paria sivua, missä oli tuo kokeiluversio mutta tietoturva herjas vakoiluohjelmasta. Että luoettavia sivuja sitten kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu