Hei.
Ostaessani tämän HP kannettavan tähän kuului koko Cyberlink ohjelmisto. Jossain vaiheessa kuitenkin siitä tuo Cyberlink Power Director ohjelma eli videon editointiin tarkoitettu ohjelma on poistunut.
HP:n sivuilta sain kaikki muut palautettua mutta siellä ei ole tätä yhtä, mitä kipeimmin tarvitsisin. Osaako kukaan neuvoa, mistä tuon saisin edes kokeiluversion siksi aikaa kun saan HP:n tukipalvelusta vaikka kyseltyä mihin ne on hävittänyt tuon ja miten saisin sen takaisin koska siitä olen tavallaan maksanut tämän tietokoneen yhteydessä.
Kokeilin paria sivua, missä oli tuo kokeiluversio mutta tietoturva herjas vakoiluohjelmasta. Että luoettavia sivuja sitten kiitos.
Cyberlink Power Director videon editointi ohjelma
4
528
Vastaukset
"Ostaessani tämän HP kannettavan tähän kuului koko Cyberlink ohjelmisto. Jossain vaiheessa kuitenkin siitä tuo Cyberlink Power Director ohjelma eli videon editointiin tarkoitettu ohjelma on poistunut.
HP:n sivuilta sain kaikki muut palautettua mutta siellä ei ole tätä yhtä, mitä kipeimmin tarvitsisin."
Normaali tapa on palauttaa tietokone tehdastilaan jolloin sen pitäisi olla samanlainen kuin ostettaessa. Toki otetaan tuore varmuuskopio ihan kaikesta sitä ennen koska se tyhjää tietysti kaiken.
"Osaako kukaan neuvoa, mistä tuon saisin edes kokeiluversion siksi aikaa kun saan HP:n tukipalvelusta vaikka kyseltyä mihin ne on hävittänyt tuon ja miten saisin sen takaisin koska siitä olen tavallaan maksanut tämän tietokoneen yhteydessä."
HP:n tukipalvelu kaiketi opastaa palauttamaan koneen tehdastilaan. Ja jos olet esimerkiksi tärvellyt palautusmedian jollain tavalla niin he varmaan myyvät sinulle varaosana uudet asennusmediat. Hinta voi olla esim. 50€.- RiepuX
Tiedän että tehdasasetuksen palauttaminen toisi kaikki ohjelmat ja asetukset, mitkä olivat konetta ostettaessa. Mutta en halua palata 8.1 käyttöjärjestelmään. Ja se ei olisi mahdollistakaan, koska tuhosin tarkoituksella tuon win.old tiedostot.
Olen tähän kymppiin täysin tyytyväinen muuten, mutta tuota ohjelmaa en saa takaisin, vaikka muut kymmenen tähän CyberLink tuoteperheeseen kuuluvat ohjelmat säilyivätkin. Ja jos en ihan väärin muista, niin käytin tuota CyberLink Power direcor -ohjelmaakin kympin asennuksen jälkeen.
Kun menen HP tukisivustoon, niin siellä näkyy kaikki CyberLink ohjelmat, myös siis tämä Power director, mutta asentaessani sen tulee virheilmoitus "tämä ei ole kelvollinen HP-asema." ja asennus keskeytyy.
Tietääkseni tuosta ohjelmasta on myös kymppiin saatava kokeiluversio. mutta mikähän olisi luotettava sivusto ladata sen.
Katselen myös muita maksuttomia vaihtoehtoja videoeditointiin. - MasoJakkara
Kannattaskohan ihan mennä valmistajan sivuille
http://www.cyberlink.com/products/powerdirector-ultra/features_en_EU.html?&r=1- RiepuX
kannattais, ja sinne meninkin, Mutta siellä on tuosta Powerdirector ohjelmasta vain englannin kielinen ohjelmaversio. Ei tykkää. Kiitos kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147394
- 594742
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434714- 753408
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161995Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301840- 311809
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441657- 361557
- 1431307