Oon 13v tyttö ja mä siis on iha sika huono alottaa keskuteluu mun ihastuksen kanssa. Mulla ei ole muuta somea kuin wata ja en uskalla mennä puhumaan sen kans kasvotusten. Ja en keksi mitään hyvää tapaa alottaa keskuteluu niin et se ei tajuu et olen ihastunu häneen. Niin voisitteko kertoa miten voisin alottaa keskutelun?
Oon huono alottaa keskusteluu ihastuksen kanssa...
4
<50
Vastaukset
Kerrot ensin vähän itsestäsi, sitten kysyt hänestä, ja juttelette mitä mieleen tulee. Kerrot sitten myöhemmin, että oot ihastunut.
Miten voit olla ihastunut jos et ole ikinä puhunut hänelle eikä sinulla edes ole someja? Ethän edes tunne häntä. Toisin sanottuna pidät hänen ulkonäöstään.
- Ihastunutyttö
Siis tunnen hänet ja ollaan tunnettu jo 5 vuotta mut en siis puhu sille yksin yleensä vaan porukassa.
Mä sanoin mun ihastukselle moi ja sanoin että mites menee mä oon ihastunu suhun, sit se oli vaan et ok. Nyt ollaan oltu suhteessa 2 viikkoo. Kukaan ei uskonu et mä pystyisin siihen, nyt kaikki kunnoittaa mua ja olen joukun alfa-nainen. Kannattaa! Ja jos haluat olla suhteessa domninoiva osapuoli, pissaa sen päälle että se ymmärtää et kuka on pomo. Onnea matkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751445
- 331365
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161361ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201309- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3161077- 781013