Voi jumalauta kun vedin aamukahvit "väärään" kurkkuun,4:n auton ketjukolari Sotkamossa.Siinä on täytynyt jo palkata toispaikkakuntalaisia osallisiksi että saadaan korpeen sellainen autosuma!
Aamun paras
5
102
Vastaukset
- H.Karpo
Eikä osallisina olleet sairasauto, paloauto, poliisiauto ja ruumisauto sekä viime tingassa rysän väistänyt jäätelöauto. Nuin van vakavasti ottaen yksi Kainuun vilkkaimmin liikennöityjä tieosuuksia on kolaripaikka.
- monenlaistasyytä
Vähästä sinullakin menee aamukahvit väärään kurkkuun.
Minulla meinasi kahvit mennä kerran väärään kurkkuun, kun kuulin aamukahvilla hyvän tuttuni edellisenä yönä kuolleen.
Pahinta tässä oli se, että minulla oli edellisenä iltana outo tunne, että minun pitäisi mennä häntä katsomaan ja että hänellä on joku hätä. En tullut edes soittaneeksi.
Olin tehnyt raskaan työviikon ja olin väsynyt ja kello oli yli yhdeksän iltasella. Kuvittelin, että saan kyllä seuraavana päivänä tietää, mitä hänelle kuuluu.
Niin sainkin. - kuuluu
Mitä valitat,saithan tietää seuraavana päivänä hänelle kuuluu!
Otan ossaa tälle tuttavan menettänneelle. Monasti nuo vaen aavistaa, eikä ihan yllätyksenä tuu.
- kukasurunpyyhkisilmistän
Kiitos ymmärryksestäsi!
En tarkoittanut valittaa niin kuin joku arveli minun vain uilkuttavan.
Ikuinen suruhan siitä jäi minulle ja toiselle ystävälleni, hän menetti rakkaan kummitätinsä ja minä ystävän, johon saatoin aina luottaa. Hän oli rauhan rakentaja ja siivo ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432191Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151440Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141406Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711255Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21968Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist168864Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75752
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57746Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675