Suomessa on jo 350 tuhatta työtöntä. Ja nämä pakolaiset eivät koskaan kykene töihin.
Hienoa Antti Rinne. Miten vittua meinaat saada Suomen nousuun. Et millään tavalla. Ei työkaluja siihen.
Vai että tulevat tänne töihin, herää pelle unesta.
Hienoa Antti Rinne. Miten vittua meinaat saada Suomen nousuun. Et millään tavalla. Ei työkaluja siihen.
Vai että tulevat tänne töihin, herää pelle unesta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Helpottiko?
sä tarkotit? Sanavalinnat aloittajalla ehkä hieman lämpimissä fiiliksissä valittuja, mutta kuitenkin asian ytimessä. Rinne, sossujen pomona ja vihervasurit hyysäävät maahan lisää väkeä, ei vallattomasti, mutta kuitenkin. Samaan aikaan kun tuota edullista "työvoimaa" roudataan maahan, markkinoiden sitä talouskasvun herättäjänä, ei huomauteta, että he vievät paikallisten nuorten mahdollisuuksia työllistyä täkäläisen kustannustason mukaisilla ansioilla. Nuoret syrjäytyvät ja tätäkin nuo "pösselit" pitävät hankalana ongelmana. Onhan Rinne ja kumppanit aseettomia, kuten aloittaja asian linjasi. Ongelmat eivät ratkea pyllistelemällä hanuri rasvattuna jokaisen suuntaan kuten nämä tekevät,, siinä aukee bärse.
Jossakin päin maailmaa nuoret ovat aktiivisia ja kantaaottavia omiin ongelmiinsa, mutta Suomessa ne ovat nurkkiinsa käpertyviä muumioita. Aktiivisuus puretaan virtuaalimaailmaan ja äidin makkarasoppaan!
Nuorison tulisi aktivoitua ajamaan omaa asiaansa, työllisyyttä ja toimeentulon varmistamista. Se ei onnistu äidin esiliinan takaa! Kapinoikaa ennen kuin on myöhäistä!
Sinut onkin sitten joku muumipappa siittänyt äitis veti herskaa kun sua odotti joten taitaa olla tiuhti ja viuhti hukassa
Vihervasurit ovat valmiita myymään isänmaan. Ei mitään väliä miten vanhukset voivat.
Demarit ovat riski yhteiskunnalle.
Kaikki sosiaalituet pois ja jokainen työtön pakkotöihin. Ihmisen tulee pitää itse huoli itsestään. Yhteiskunta tarjoaa katuvalot ja sen pitää riittää. Vanhemmat hoitakoot lapsensa itse kotona ja eläkööt suu säkkiä myöten.