Hain renkaat varastosta, tunkkasin ja vaihdoin 1 pyörän kerrallaan, ristikkoavain työkaluna, ja aikaa meni 36 minuuttia, kesäpyörät varastossa ja kapselit kiinni. Oliko hitaasti tehty?
Vaihdoin renkaat äsken.
14
220
Vastaukset
- onkoJotainVäliä
Hidasta oli, paitsi jos pesit kesärenkaat kunnolla.
- jfjfhjfhhjfdg
Kun toinen tunkkaa hallitunkilla niin mutteripyssyllä 10 minuuttia kierros.Kannattaa vain unohtaa halvat 300nm mutteripyssyt kun pitää höllätä ensin jatkovarrella ja samoin jälkikiristys kun potku ei vain riitä.
- homma.hoidettu
Maksoin 30 euroa, enkä tarvinnut liata käsiä enkä housun polvia. Renkaat ja vanteet pestyinä pusseissa auton tavaratilassa.
- luuvitonen-
Näitä sohvaperunoiden juttuja. Ymmärrän jos on heikoilla lihaksilla oleva nainen tai invaliidi muuten kuin päästä, mutta näitä saatan.. vetelyksiä en. Semmoisia velttoja lökäpöksyjähän ne. Kädenpuristuskin vetelä kuin pikkulapsen.
- rahalla.saa
luuvitonen- kirjoitti:
Näitä sohvaperunoiden juttuja. Ymmärrän jos on heikoilla lihaksilla oleva nainen tai invaliidi muuten kuin päästä, mutta näitä saatan.. vetelyksiä en. Semmoisia velttoja lökäpöksyjähän ne. Kädenpuristuskin vetelä kuin pikkulapsen.
Money talks, shit walks, niinkuin meilläpäin sanotaan.
- shitTalk
Kauanko meni kaikkiaan aikaa kun ajelit liikkeeseen ja odottelit? Oliko jonotusta vai olitko varannut ajan etukäteen. Pieni hyötyliikunta tekisi sinullekkin ehkä hyvää jos vain pystyt kyseiseen hommaan.
Ja jos rahamiestä leikit, niin silloin renkaat jätetään hotelliin, eikä tyrkätä huonosti pestyinä pussissa takakonttiin, noloa.
- Hyvintoimittu
36 on nopea ja aivan mahtavaa ettei tunkki mennyt läpi yarpan pohjasta. Lienee aika uusi yarppi.
- sj123
Varsin nopea suoritus. Autoilu on nykyään niin kallista puuhaa, että itse tekemällä säästää mukavasti rahaa. Kannattaa hyödyntää myös autoilijalle tarjolla olevat edut: http://www.webtieto.com/2016/10/etuja-autoilijalle.html
- bertill
Näinhän se yleensä menee yksin vaihtaessa,pyörä kerrallaan.Melkoinen virtuoosi saa olla,jos vaihtaa kaikki kerralla.
- Ruostettaonko
Melkoinen wirtuoosi saa olla jos jaroissa pysyy pohja ehjänä tunkatessa. Kattelikko että oliko jarrukilvet jo ruosteen ohentamat ja rusetilla?
- Corolla_Kuski
Toyota Yaris on hyvin korroosio suojattu, joten ruoste ei ole niissä ongelma. Yarikset ovat kaikki vielä sen verran uusia, että ruostetta niistä ei löydy. Ranskalaisissa autoissa ruostuminen on edelleen suuri murheenkryyni.
- oletSitkeänTyhmä
Corolla_Kuski kirjoitti:
Toyota Yaris on hyvin korroosio suojattu, joten ruoste ei ole niissä ongelma. Yarikset ovat kaikki vielä sen verran uusia, että ruostetta niistä ei löydy. Ranskalaisissa autoissa ruostuminen on edelleen suuri murheenkryyni.
Kumma juttu kun ammatti ihmiset ovat asiaa tutkineet ja olleet ihan eri mieltä kuin sinä?
- sirua_atoyot
Ei tojossa ole ruostetta vaan ruskeat kukkaset
- cccdfffg
"""Näinhän se yleensä menee yksin vaihtaessa,pyörä kerrallaan.Melkoinen virtuoosi saa olla,jos vaihtaa kaikki kerralla. """
Jos on hyvä tunkki voi vaihtaa myös 2 pyörää kerralla, joko etu/taka akseli, tai toinen kylki kertanostolla. Mutta normaali tunkilla ei saa 4 pyörää kerralla ilmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu917441Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2247311K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1375058Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1284713PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394540Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko864251Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1154060- 1621721
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91489Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2381332