Hei ..
Onko kokemusta vaikka kokeet eivät näyt että olisi vaihtarit menossa niin onko kukaan saanut lääkitystä..
'Itsellä väsymystä voimattomuutta huimausta niska jumia itkuisuutta kaikkea mitä vaan voikaan olla,
Kohtu postettu munasarjasta muistaakseen munajohdin poistettu ja munasarjat ok ..Muistaakseen,,,
Mutta tää peevelin olo on vaan niin paska että elämän iloa meinaa olla niin nollassa.
Vaihtarit / Kokeet
1
118
Vastaukset
- jyhdfgdsfdfds
Oireet ovat toki hoidettavissa, mutta jos estrogeenin puutosta ei ole, niin sitten hoitona ei ole estrogeeni, vaan joku muu. Jos kävit pelkästään gynellä, käy nyt yleislääkärillä. Kaikki perusverikokeet kannattaisi ottaa, että näkee, onko vaikka anemiaa, kilpirauhasen vajaatoimintaa, alkava diabetes tms.
Jos labroissa ei ole mitään, saat todennäköisesti mielialalääkityksen. Mielestäni niskajumi ei ole vaihdevuosioire. Saisiko niskaa venyttelyllä, hieronnalla tms. paremmaksi? Olisiko mahdollista ottaa lihasrelaksantti iltaisin? Se myös väsyttää, eli saattaisi parantaa unenlaatua (mikäli siinä on vikaa).
Aina hyväkään yöuni ei rentouta, jos on vaikka uniapneaa. Mieli on kireällä, jollei lepo ole laadultaan hyvää. Mieti kaikki vaihtoehdot, fyysiset ja psyykkiset. Mukaan lukien elämäntilannetekijät (työ, parisuhde, murrosikäiset lapset, dementoituvat vanhemmat, talousvaikeudet, työttömyys????).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462444
- 1751681
- 921578
- 691533
- 79904
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6855- 68851
- 57802
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152735