Naurettavaa narinaa

Kuka tahansa saa myydä maitaan kenelle tahansa. Tyllin pelloille on alettu rakentaa ja piste. Se ei kuulu kenellekään, ei etenkään kaupungin saamattomalle ja riitaiselle valtuustolle tai hallitukselle. Harmi kun ette valinneet edellisen rotaation aikana valtuustoon kansalaisia, jotka ajavat kaikkien etuja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ryssille maansa myyneet pitää laittaa syytteeseen maanpetturuudesta ja takavarikoida heidän omaisuutensa valtiolle. Strategisesti tärkeitä maa-alueita myyneet pitää tuomita kuolemaan maanpetoksesta.

Äänestä

TOSIrealisti on kans Ryssän Trolli. Rupla tukku kerran kuussa saa paatuneen Persunkin tykkäämään veli- Venäläisestä.

1Äänestä

Mieluummin Putin kuin ISIS.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TOSIrealistiKokkolan kirjoitti:

Kuka tahansa saa myydä maitaan kenelle tahansa. Tyllin pelloille on alettu rakentaa ja piste. Se ei kuulu kenellekään, ei etenkään kaupungin saamattomalle ja riitaiselle valtuustolle tai hallitukselle. Harmi kun ette valinneet edellisen rotaation aikana valtuustoon kansalaisia, jotka ajavat kaikkien etuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu