Muistin virkistämiseksi

Tässä vähän vanhempia takinkääntöjä. Näistä saa kohta ihan kirjan kirjoitettua:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000030138.html
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Kukas tunnettu persu sanoikaan että "ei sen niin väliä mikä on totta vaan se miten asiat koetaan"

    Äänestä

Luulisi ettei kääntäisi, takkia on käännetty niin monesti, jotta sisävuori on irti, ja useasti ommelut napit hukassa. Kai sitä pääli kuosiakin voi vielä käännellä kun linjalle on lähdetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaasanExPersu kirjoitti:

Tässä vähän vanhempia takinkääntöjä. Näistä saa kohta ihan kirjan kirjoitettua:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000030138.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu