Moi, tietääkö kukaan mistä saisin risteilyn mahdollisimman halvalla. Kaikki käy! Viro tai Ruotsi. Pitäisi viedä vanha äitini pienelle merimatkalle :)
Edullisesti risteilylle
Liisa32
11124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Moi, kannattaa katsoa vaikkapa Viking Linen tarjoukset. Yksi hyvä sivu on lisäksi:
Top 10 Lentodiilit: http://www.top10lentodiilit.suomalaisille.com
Julkaisevat siis myös risteilytarjouksia. Mukavaa matkaa teille molemmille!
Caribialta lähtee ihan kivoja risteilyjä ja härre guud siellä ei ole rahvas häiritsemässä!
Eckerön Finlandia on just vanhuksille sopiva.
Huutonetissä noita on aika halvalla, http://www.huuto.net/hakutulos/words/viking line/category/900/sort/lowprice
Amorellalle joku myy hintaan 1e 1.20e vuorokauden risteilyä (matkan lähtöhinta 0 e), Turusta siis. Ei paha. Siljaltakin jotain löytyy, ei kun haku päälle =).
Suomenlinnan lautalle pääsee halvalla. Ja jos on jo esim. Helsingin alueen kausilippu valmiiksi, niin ei maksa mitään!
" jos on esim. Helsingin alueen kausilippu valmiiksi, niin ei maksa mitään"
Mistä noita kausilippuja jaellaan ilmaiseksi, kun eivät mukaasi maksa mitään
Höh, ymmärrä lukemasi. Siinä sanottiin, että kausilipulla matka ei maksa mitään. Eikä suinkaan, että kausilippu olisi ilmainen.
Ymmärsin kijoittamasi, jos se matka kausikortilla on logiikkasi mukaan ilmainen, ei se kausikorttikaan ole voinut olla maksullinen (vaikka kyseisessä tapauksessa olet maksanut kausikortin käytöstä etukäteen, ei se tarkoita että että matka olisi ilmainen)
Eli höh ittelles vaan, äläkä unohda todellisuutta, vaan ymmärrä asiat kuten ne todellsuudessa on. Kerro siis jos se matkasi on sinulle kausikortilla ilmainen, mmistä niitä maksuttomia kausikortteja oikein saa hakea.
itsekin yleensä maksan laivamatkani etukäteen, mutta en niitä kuitenkaan miellä ilmaisiksi kuten ainä annat ymmärtää etukäteen maksetun olevan ...
Siten että minä vilautan korttia lukulaitteelle enkä maksa matkasta mitään.
Se taas, miten olen sen kausikortin saanut, onkin toinen asia. Mutta sanottakoon sekin: se kuuluu työpaikkaetuihin. Eli en ole siis siitäkään maksanut mitään.
Kuten joku totesi! Amorella ja 23 tuntia. Voi päästä oikesti reissuun 0 eurolla. ei hyttimaksuja, matkustajamaksuja, polttoainemaksuja, varausmaksuja, vaan aidosti 0€
Mistä sä sen tiedät? Ethän sä pääse hoidosta risteilylle koskaan. Suljettu on suljettu ja hyvä niin.