luokkalaiseni ei puhu mulle

moi mitä mun pitäis tehä kukaan mun luokkalaisista ei puhu mulle mua ei oteta mihkään keskusteluun mukaan mun ope viel väittää että meiän luokas on hyvä ilmapiiri kaikki muut puhuu toistensa kaa koko ajan paiti mä vastatkaa pliis tää on tosi ärsyttävää
1093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

lopeta koulu.

Äänestä

Hanki waifu tyyny ja puhu sille

Äänestä

Lue läksysi ja ole aktiivinen tunnilla. Opettajat ovat ne, jotka antavat numerot. Voit yrittää hankkia kavereita myös koulun ulkopuolelta.

Äänestä

No aivan ensiksi kannattaisi miettiä omaa olemustaan, luonnettaan ja käytöstään: Onko sinussa itsessäsi joku syy siihen, että muu luokka käyttäytyy noin?

Olen nähnyt tämän liian monta kertaa itsekin: ne hyljeksityt ja syrjityt ihmiset ovat sokeita omien kielteisten luonteenpiirteidensä suhteen. He eivät huomaa sitä, että heidät jätetään ulkopuolelle siksi, että he ovat rasittavia valittajia, luulevat olevansa aina oikeassa, eivät ota muita huomioon, ovat tylyjä, eivät mukaudu vaan odottavat pelkästään muiden mukautuvan, käyttäytyvät muuten vaan huonosti tai weirdosti jnejne.

Yllä oleva ei ole välttämättä totta sinun kohdallasi, mutta kannattaa antaa ajatus sille, että voisiko se olla.

Nykyään on vallalla yksilökeskeinen ja "jokainen saa olla sellainen kuin haluaa" - ilmapiiri. Joo, ihmisellä on oikeus olla laillisissa rajoissa sellainen kuin haluaa, mutta kenenkään ei silti ole pakko pitää siitä, millainen joku individualisti on.

Jos jonkun ihmisen kanssa oleminen ja keskusteleminen aiheuttaa minulle pelkkää vitutusta ja ärtymystä, niin rajoitan kanssakäymisen minimiin. Monet muutkin tekevät niin, koska se on suojautumismekanismi pahaa oloa vastaan.

Äänestä

niskakikkuun.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vitu pelle yksinäine paskaläjä

Äänestä
  • painu helvettiin tältä palstalta

    Äänestä

  • vitun ruma kyrpä helvettiin tältä palstalta

    Äänestä

  • Kiusajat niin tyhem

    Äänestä

Törkeää kiusaamista.ota koulun kiva koulu vastaavaan yhteyttä.jos ei aua,pyys vanhempiasi soittamaan rehtorille.jos ro muu auta,luokka vaihtoon opetusviraston avulla.vanhempasi hoitavat luokanvaihtoasian

Äänestä

Näin on ota yhteys kuraattoruiin ja terveydenhoitajaa ja kerro oppilaista ja opettajista miltä tuntuu ja karro vanhemmillesi myös ja että siihen on tultava muutos.Tähänkin otsikkoon jotkut älyä vailla olevat kirjoittelee typeriä kannanottoja taidatte olla niitä tämänpäivän kiusaajia ,raukkamaista käytöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokutuuppi25 kirjoitti:

moi mitä mun pitäis tehä kukaan mun luokkalaisista ei puhu mulle mua ei oteta mihkään keskusteluun mukaan mun ope viel väittää että meiän luokas on hyvä ilmapiiri kaikki muut puhuu toistensa kaa koko ajan paiti mä vastatkaa pliis tää on tosi ärsyttävää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu