luokkalaiseni ei puhu mulle

jokutuuppi25

moi mitä mun pitäis tehä kukaan mun luokkalaisista ei puhu mulle mua ei oteta mihkään keskusteluun mukaan mun ope viel väittää että meiän luokas on hyvä ilmapiiri kaikki muut puhuu toistensa kaa koko ajan paiti mä vastatkaa pliis tää on tosi ärsyttävää

10

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uskominuaa

      lopeta koulu.

    • Saatananpalvoja

      Hanki waifu tyyny ja puhu sille

    • lkgshoehae

      Lue läksysi ja ole aktiivinen tunnilla. Opettajat ovat ne, jotka antavat numerot. Voit yrittää hankkia kavereita myös koulun ulkopuolelta.

    • No aivan ensiksi kannattaisi miettiä omaa olemustaan, luonnettaan ja käytöstään: Onko sinussa itsessäsi joku syy siihen, että muu luokka käyttäytyy noin?

      Olen nähnyt tämän liian monta kertaa itsekin: ne hyljeksityt ja syrjityt ihmiset ovat sokeita omien kielteisten luonteenpiirteidensä suhteen. He eivät huomaa sitä, että heidät jätetään ulkopuolelle siksi, että he ovat rasittavia valittajia, luulevat olevansa aina oikeassa, eivät ota muita huomioon, ovat tylyjä, eivät mukaudu vaan odottavat pelkästään muiden mukautuvan, käyttäytyvät muuten vaan huonosti tai weirdosti jnejne.

      Yllä oleva ei ole välttämättä totta sinun kohdallasi, mutta kannattaa antaa ajatus sille, että voisiko se olla.

      Nykyään on vallalla yksilökeskeinen ja "jokainen saa olla sellainen kuin haluaa" - ilmapiiri. Joo, ihmisellä on oikeus olla laillisissa rajoissa sellainen kuin haluaa, mutta kenenkään ei silti ole pakko pitää siitä, millainen joku individualisti on.

      Jos jonkun ihmisen kanssa oleminen ja keskusteleminen aiheuttaa minulle pelkkää vitutusta ja ärtymystä, niin rajoitan kanssakäymisen minimiin. Monet muutkin tekevät niin, koska se on suojautumismekanismi pahaa oloa vastaan.

    • kiusaaja1

      niskakikkuun.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vitu pelle yksinäine paskaläjä

      • painuhelvettiin215

        painu helvettiin tältä palstalta


      • ronskiakietä18

        vitun ruma kyrpä helvettiin tältä palstalta


      • Kiusajaonvituntyhem

        Kiusajat niin tyhem


    • mutsi2

      Törkeää kiusaamista.ota koulun kiva koulu vastaavaan yhteyttä.jos ei aua,pyys vanhempiasi soittamaan rehtorille.jos ro muu auta,luokka vaihtoon opetusviraston avulla.vanhempasi hoitavat luokanvaihtoasian

    • toivoaonaina

      Näin on ota yhteys kuraattoruiin ja terveydenhoitajaa ja kerro oppilaista ja opettajista miltä tuntuu ja karro vanhemmillesi myös ja että siihen on tultava muutos.Tähänkin otsikkoon jotkut älyä vailla olevat kirjoittelee typeriä kannanottoja taidatte olla niitä tämänpäivän kiusaajia ,raukkamaista käytöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      821
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      786
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      677
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      660
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      634
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      604
    Aihe