Nyt tulee vain himmeetä tuhrua. Täydet kasetit on printterissä. Miten puretaan nettiyhteys Epsoniin ettei ala herjaamaan tarvikekaseteista?
Epson/ ilmoitti ettei originaalikasetteja ole
10
235
Vastaukset
- muistellen
Oliko siinä myös joku tarra korvausilman ottoon, kannattaa poistaa..
- Vantaminentarkoituks
Jep, olen ottanut sen tarran pois. Koetin asentaa varmuuskopiolta vanhat softat, muttei auttanut. Eli Epson on käsittääkseni ohjelmallisesti estänyt tarvikekasettien käytön.
- Osta_alkuperäiset
Unohda tarvikekasetit kun kerran olet ostanut Epsonin. Tosin jos haluat hyvälaatuisia tulosteita kannattaa useimmat tarvikekasetit unohtaa tulostimen merkistä riippumatta, halvalla ei saa hyvää ja useimmat tarvikekasetit ovat täyttä roskaa.
- vakoileva-Epson
Ah, Epson oikein vakoilee netin kautta. Auttaako jos katkaiseeko nettiyhteyden tulostamisen ajaksi kokonaan?
- Fthg232df
Ei auta nettiyhteyden katkaisu, ei.
- sotajalallakoEpson
ei se Epson voi estää tarvikekasettien käyttöa vaikka se herjailee niistä. kyllä itellä 8v vanha Epson enkä ole alkuperäisiä käyttänyt sen jälkeen kun mukanatulleet värit loppuivat, ja nehän tunnetusti on aina vajaatäyttöiset. Tulostinpäätkin on valillä kuivuneet kun aluksi oli kerrankin puoliv. käyttämättä, mutta muutaman puhdistusajon jälkeen toimii taas hyvin.
Tarvikekaseteilla on pieniä sävy-eroja alkup. verrattuna, mutta erolla ei ole mitään merkitystä. Toinen tulostin on Canon Pixma IP 5200 sarjaa jossa on saksasta tilatut tarvikekasetit...hinta, puolet mitä täällä maksais, näillä värikuvien laatu riittä vaikka kalenterien tulostuksen. - OttoNormalverbraucher
Mistä liikkeestä tilaat Saksasta? Olisi kiva kuulla kokemuksistasi. Miten postikulut?
- älämaksanimestä
Itselläni on Epson XP-225 ja siihen tilaan kasetit e-baysta noin 1e kpl hintaan ja aina on toiminut ilman mitään kikkailuita, joskus kysyy käytätkö muita kuin alkuperäisiä, mutta kuittaa vain että jatketaan, niin tulostaa hyvin mukisematta.
- ja-täällä
Epson XP-235 Wi-Fi yhteydellä, piti vaan manuaalisesti asentaa. Automaattisessa ilmoitti, että radiokanavan numero ei tue kyseistä laitetta se vaati sen suojakoodin ilmeisesti. Nyt skannaa, kopioi, tulostaa. Kyllä tuolla kotona pärjää ja oli tarjouksessa.
- Ansalainen
Minulla on eilen laitetut uudet värikasetit Epson XP-235 tulostimessa jonka eilen myös ostin muuten toimii, mutta mustetta ei tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343976
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892