Miltä suhteeni vanhempaan ristiveriseen mieheen näyttää?
Rakastan häntä kovin paljon. Kiitos tuhannesti vastauksesta.
Sinulle 4smile
4
206
Vastaukset
- SininenSue
Hei,
En tiedä, onko tästä sinulle apua, mutta...
Sain kortit, joiden mukaan sinulla on aika paljon tunteita tätä miestä kohtaan. Myös tietynlaista "taistelutahtoa". Mies saattaa kuitenkin pitää tätä lähestymistapaa hieman ahdistavana, eikä oikein pysty hallitsemaan suhdetta tai omia tunteitaan. Yrität myös selvittää tilannetta, mutta mies ei oikein taida jaksaa keskustella asioista?
Katsoin myös vähän lisää ja vähän ristiriitaiseltahan tämä suhde vaikuttaa. Selkeästi käy ilmi, että menneisyydessä on tapahtunut ilmeisesti tämän miehen puolelta jotain ihanaa, hän on esim. kohdellut sinua hyvin tai huomioinut jotenkin. Tilanne vaikuttaa kuitenkin jonkin asteen taistelulta, ja taidat pelätä, että häviät sen? Tulevaisuus näyttää kuitenkin positiiviselta, jonkinlaista saavutusta ja selkeyttä olisi luvassa. Ei siis mitään hurjaa intohimoa tai rakkautta varsinaisesti, mutta ilmeisesti tämä "taistelutilanne" ainakin päättyy, ja korttien mukaan ihan positiivisella tavalla. Pystytte ehkä muodostamaan jonkinasteisen ystävyys- tai työsuhteen.
Testailen täällä taitojani pitkästä aikaa, joten minulle saa mielellään antaa palautetta :)- Kysyneeltä
Tiedätkö, osut melkein täysin oikeaan.
Olen tosin jo lopettanut taistelun.. mutta näit paljon oikein!
Kiitos sinulle kovasti, oli ihana yllätys tämä vastauksesi.
Ystävyyssuhteeseen en kykenisi, työsuhde ei ole mahdollinen, asumme eri kaupungeissa.
Ottaako hän yhteyttä? Kertoisitko vielä. - SininenSue
Hei!
Hieno juttu kuulla, että ainakin tuntui osuvan oikeaan! :)
En varsinaisesti itse näe, mutta tulitsen kortteja. Ne anatvat jokaisen kohdalla erilaisia sanomia ja varsinkin, kun ennustaa toisille, niin oppii erottamaan nuo pienet vivahteet ;)
En siis valitettavasti uskalla sanoa suoraan, enkä varsinaisesti näe, ottaako mies yhteyttä. Mutta jos muistelen oikein, niin jonkinlainen "selkeyttävä" lopputulos olisi tulossa. Eli "taistelu" loppuu ja tulee tietynlainen rauhanomainen ja seesteinen ratkaisu. En osaa ihan tarkalleen sanoa, mitä se käytännössä tarkoittaa. Voi olla, että löydätte yhteisen sävelen, tai sitten ehkä luovut tavoittelusta, elämään tulee muita asioita tai ihmisiä... Itse veikkaisin kuitenkin ensimmäistä. Paljon on tietenkin myös itsestä kiinni osaako kuunnella itseään ja ottaako yhteyttä ja miten?
Valitettavasti siinä asiassa en kuitenkaan osaa tämän enempää auttaa... - Kysyneeltä
SininenSue kirjoitti:
Hei!
Hieno juttu kuulla, että ainakin tuntui osuvan oikeaan! :)
En varsinaisesti itse näe, mutta tulitsen kortteja. Ne anatvat jokaisen kohdalla erilaisia sanomia ja varsinkin, kun ennustaa toisille, niin oppii erottamaan nuo pienet vivahteet ;)
En siis valitettavasti uskalla sanoa suoraan, enkä varsinaisesti näe, ottaako mies yhteyttä. Mutta jos muistelen oikein, niin jonkinlainen "selkeyttävä" lopputulos olisi tulossa. Eli "taistelu" loppuu ja tulee tietynlainen rauhanomainen ja seesteinen ratkaisu. En osaa ihan tarkalleen sanoa, mitä se käytännössä tarkoittaa. Voi olla, että löydätte yhteisen sävelen, tai sitten ehkä luovut tavoittelusta, elämään tulee muita asioita tai ihmisiä... Itse veikkaisin kuitenkin ensimmäistä. Paljon on tietenkin myös itsestä kiinni osaako kuunnella itseään ja ottaako yhteyttä ja miten?
Valitettavasti siinä asiassa en kuitenkaan osaa tämän enempää auttaa...Kiitos sinulle kovasti.
Minä taistelin aikani ja alkusyksystä tunsin, että on aika luovuttaa.. tiedän hänen jollain lailla kaipailevankin minua mutta yhteyttä en häneen enää voi ottaa. Siksi kaikki on hänen käsissään. Välillämme oli joskus jotain hyvin kaunista, rakkauttakin.. elämän ristiriitaisuuksissa ja keskustelun puuttuessa kaikki tavallaan särkyi.
Kaipaan häntä hirveästi, kesällä ehdotin keskustelua ja puhumista, hän halusi jättää myöhempään mutta mitään ei ole kuulunut. Haluan antaa rauhan hänelle. Ja jos hänestä ei enää kuulu, niin en voi sille mitään. Olen aikuinen nainen, tiedän, mitä tunnen ja jos hän ei voi tai halua vastata siihen eikä tunne samoin, niin hänellä on täysi oikeus elää elämänsä rauhassa ja löytää rakkautta muualta.
Olen särkynyt ja särkenyt itseni hänen takia liian monta kertaa. Tahto selvittää asiat olisi kova mutta en vain itse voi enää mitään tilanteelle. Ehkä hän pääsee kosketuksiin tunteittensa kanssa tai ehkä niitä ei ole, ainakaan tarpeeksi.
Täytyy uskoa elämään, jos tarkoitus on, tapaan hänet vielä ja asiat selviävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433020Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352248Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari562168Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802029Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh551752Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161532Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571489Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1251217Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian161954