Autotestin voittajat on ne merkit joiden myyjät antaa parhaat lahjat testaajille ja Toyota on kuuluisa siitä että se ei lahjo autotestaajia mutta VW on kuuluisa siitä että se antaa parhaat lahjat jopa 1000 € testiä ja testaajaa kohti.
Testin voittaja
autotestaaja
955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
1000e tikkarit hampaisiin toyolle. taitaa olla alamäki edessä kun tipahtanu lokakuun rektilastossa aika alas oli jo 5 sijalle .
Kerropas uudeleen!! Minkä on tipahtanut ja minne??
Voitko vihjata vaikka jonkun Linkin mistä näkee paljonko mikäkin merkki lahjoo.
Olis nimittäin kiva tietää että osaisi valita vaikka Foortin, Ranskisten ja Ooppelin väliltä. Tojo ei oikein nappaa vaikka se olislahjomaton testikuningas.
Paljonkohan saisi, jos ei sanoisi Tojo Priusta rikkaimuriksi.
No sanopa sitten missä kohtaa Tojot ovat muita parempia? Millä meriiteillä Tojo olisi testivoittaja?
Esimerkiksi viimeisimmässä katumaatureiden vertailussa.
Mikä merkitys on jollain maksetulla testivoitolla? Huijaamisesta tunnetuksi vikavaagen on kaikkien "testien " etukäteen päätetty voittaja. Laatu ja luotettavuus on kuitenkin se alue jossa kyseinen merkki jäi peräti toiseksi viimeiseksi. Jälleenmyyntiarvon määräytymiseleen sillä on paljonkin merkitystä. Tosin automyyjän näkövinkkelistä mahdollisimman pieni jäännösarvo on hyvä asia mutta asiakkaan eli meidän kannaltamme se on taas huono asia kuten se kuuluisa vikamaailmakin.
Tero käytti viimeisen oljenkorren ja heitti ehkä yhden epätoivoisimman kliseen ilmoille.
Seuraavaksi urakalla provoilemaan kilpailijoiden pastoille.
Tuossa vertailussa ei arvosteltu kestävyyttä. Siinä Toyota on ylivertaisesti paras. Toyota on viattomuudestaan kuuluisa. Siinä on tämän hetken kiistatta kestävin moottori. Toyotan dieseleillä ajetaan ilman ongelmia yli miljoona kilometriä muut eivät siihen pysty. vikawagenin tuotteet ovat kuuluisia porsimisestaan. Moottorit hajoo jo alle sadantuhannen kilometrin.
juuri näin. vw, audi ja skoda on isovikaisimmat automerkit jotka on aina pajalla milloin minkäkin vian takia ja niitä vikoja on ja PALJON!!!!! kyseiset merkit ovat myös hinatuimmat merkit niin suomessa kuin ulkomaillakin. no eipähän mene hinausyritykset konkurssiin ja vw huolto palkkasi viime vuonna 8 000 uutta asentajaa töihin, töitä tuntuu alalla olevan.