Onko Kuhmoon nyt siis tulossa Lidl vai ei?
Lidl Kuhmo
13
344
Vastaukset
- 4sfzf4
Ei.
- Nojosnyteikumminkaan
Empä usko, olisihan se mahtava juttu jos tulisi, mutta kun ei taida tulla.
- Minäalennus
10 vuotta asiasta höpötetty... Sitä ei tule!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos ei ole muuta tekemistä kuin moisesta asiasta höpöttämistä, niin menkää pitämään seuraa hoivakodin vanhuksille... - Lällällääää
Kävin tänään kävelemällä lidlissä, mulla on matkaa se suunnilleen 200m.
ai niin enhän minä asukkaan kuhmossa.- Tokmannilla
Salmela vastustaa kaikkea kehitystä.
- nettiostaja
köyhällistö ja nuukalaiset kaipaavat litliä, kun on niin kallista kauppamatka ulkomaille sotkamoon asti.
- LidlKuhmo
Lidlistä kun ostaa esim kaksi muovikassillista ruokaa, pesuaineita jne, on ostos 20€ halvempi kuin esim K-kaupassa. Säästän siis joka viikko vähintään 20€. Onneksi on Lidl työmatkan varrella.
- hyväVeljeni
Ei taijja Kuhmon päättäjät haluta kilpailijaa nykyisille kaupoille.
- Älä_naurata
Lidl? 8700 asukkaan "kaupunkiin"?
- SiinähänKuihdutte
Kuhmo kuolee hitaasti ja varmasti.......Kämppien hinnat varmaan nousee? Olette jo tuhoutuneet sinne....hahahaaaa...
- ostoksille
tuleehan se jos teette atressin..
- niinsesiitälidistä
kenelle merkkelille saksan maallekko älkää typerähtäkö kuhmolaeset sen litin tulemisen kanssa ei kuhmossa ole markkina arvoa lidlille kuhmo on kuihtuva kylä pahainen 10 vuoden kuluttua .noin 4500 asukasta vuonna 2026.
- kuihtukootrauhassa
Kuhmoon ei tule Lidl,eikä sinne tule osaavat metallimiehetkään.
Minä en ole Kuhmossa käyny kertaakaan eikä tee mieli vieläkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073245GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431187- 831162
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja531102Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351042- 49928
- 67878
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn25874- 53867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862