Pissainen sänky Hiltonissa

Järkyttys

Menimme Dublinin Airport Hiltoniin illalla n. klo 20.00, kävimme suihkussa ja menin väsyneenä nukkumaan, mutta mieheni jäi istumaan tuolille ja lukemaan kirjaa.
Hän tuli sänkyyn vähän ennen klo 22:ta. Peti ja täkki olivat märkiä. Hän herätti minut ja siinä tutkittuamme - sehän oli pissaa.
No, siinä hän meni respaan ja sieltä tuli mies toteamaan tilanteen ja vaihdoimme huonetta. Vähän ko. henkilö pahoitteli -se siitä.
Se yö meni vähällä nukkumisella.
Seuraavana aamuna sanoin kerrossiivoojalle tilanteesta ja kävimme ko. huoneessa katsomassa ja siellähän oli ovi auki ja tuuletus päällä ja pissaraidat patjassa. Hän olisi kyllä ystävällisesti pessyt vaatteet, mutta sanoimme, että lähdemme huomenna- hän pahoitteli tilannetta.
Aamiaisen jälkeen sanoimme uudelleen respaan tilanteesta - siellä vain melkein nosteltiin niskoja, ei muuta. Muutenkin henkilökunta ylimielistä, eikä ollenkaan palvelualtista.
Olimme koko päivän poissa ja kun tulimme illalla oli huoneeseemme tuotu 1 appelsiini, 1 päärynä, 2 banaania, 2 omenaa ja 7 mansikka, sekä 4 vesipulloa. No olimme käyneet juuri illallisella ja aamulla sitten menimme aamupalalle ja sitten kotiin.

OLIPA JÄRKYTTÄVÄ KOKEMUS!!!! JA ILMAN MITÄÄN HYVITYSTÄ!!!
MITÄHÄN TAUTEJA OLIS TARTTUNUT!!!

3

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmettelijä11

      En nyt ymmärrä mistä olet pahoittanut mielesi. Ensimmäisessä huoeessanne -vuoteessanne- oli vikaa ja ymmärrän että se harmitti.
      Huone kuitenkin vaihdettiin välittömästi, teille tarjottiin mahdollisuutta vaatteiden pesuun ja uuteen huoneeseenne tuotiin vielä hedelmäkori.

      Kerrohan millä sinut olisi saanut tyytyväiseksi? Mitä odotit?

      • kuivuusepissakin

        Ettei vaan vaimolla käynyt vahinko unissaan


    • ArabinKameliKäväisi

      Aatteleppa ite ? Vaimot vielä lutkuttaa sitä pissiä vuositolokulla !! Imuttavat oikeen pissisiä kyrpiä, talisia pippeleitä, ei ne mitään kauhistele.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe