5 viikkoa...

Hei. Siskoni kuukautiset ovat kestäneet peräkkäin jo 5 viikkoa. Kokoajan tulee vuotoa. onko muka normaalia?? :(


auttakaa pliis!!!!
2497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos vuotaa jatkuvasti, ei se ole enää normaalia eikä millään tavalla terveellistä, varsinkin jos vuotaa enemmän. Anemian mahdollisuus ainakin on. Lääkärille hetimmiten.

Äänestä

Hei!
Se ei ole normaalia. Mulla on kokemusta pitkittyneistä vuodosta. Yhtenä kesänä menkat kestivät kuusi viikkoa ja vuoto oli erittäin runsasta.... Menin lääkäriin ja sain e- pillerit, jotka ovat auttaneet aika hyvin runsaisiin menkkoihin. Hemoglobiini laski alle sadan... pyörrytti koko ajan.Kannattaa mennä yleislääkärin tai gynekologin vastaanotolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirjam89 kirjoitti:

Hei. Siskoni kuukautiset ovat kestäneet peräkkäin jo 5 viikkoa. Kokoajan tulee vuotoa. onko muka normaalia?? :(


auttakaa pliis!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu