Venäläiset miehet

krassiivaja

Tykkään Venäjästä ja ennen kaikkea Venäjän keisarikunnan historiasta (1721–1917) ajasta jolloin Venäjästä tuli mahtivaltio. Myös Neuvostoliiton kommunistinen aika kiehtoo, vaikka on surullista kaikkine sotineen ja Stalinin ajan vainoineen. Itse kasvoin -50-60 luvulla viljelijä perheessä, enkä ymmärrä tänäkään päivänä miksi kommunistit ja Stalin vainosivat talonpoikia ja kuljettivat heidät työleireille Siperiaan.

Myös venäläinen älymystö koki talonpoikien kohtalon jos ei kerennyt paeta ulkomaille. Kuuntelen paljon venäläisten artistien musiikkia mutta on todella harvinaista, että kohdalle sattuu sympaattista venäläistä mieslaulajaa tai muusikkoa, toki muutama poikkeus on. Venäläiset naislaulajat sitä vastoin ovat aivan uskomattoman sympaattisia ja heitä on todella paljon.

Onko sittenkin totta, että komeiden ja viisaiden miesten likvidointi Neuvostollitossa jätti jälkensä. Kun miesten parhaimmisto tapetaan jäljelle jää kyvyttömät tunarit joista ei ole mitään vaaraa vallanpitäjille, eikä mallia omille pojilleen? Sitä vastoin kauniit, fiksut ja mukavat naiset saivat elää ja ovat siirtäneet naisen mallin myös tyttäriinsä. Tietenkin naiset Venäjällä ovat myös joutuneen kantamaan vastuun perheestään, miesten ryypätessä ja muuttuessa hyvin nopeasti betonipäiksi. Mitä mieltä olette, olenko ajatuksieni kanssa yksin?

4

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esc

      EiOleTotta, että edes kysyit tuota asiaa ????????

      Miksi ?????

      En mene tuohon halpaan, en edes vastaa tuommoisen trollin paskakysymyseen, että venäjällä joku oisi joskus ollut viisas ?????? !!!!

      HäpeäWhän, ennekuin kirjoittelet tuollaisia täällä SUOMALASESSA vapaassa meetiassa !!!!

      et ole edes säälittävä ,,,,,,

    • Tsaari

      Olet joo

    • venäjä-venäjä-venäjä

      Venäjällä on ikuiset ajat tapettu vastustajia, kokonaisten kaupunkien asukkaat on murhattu. Varmaan niiden historialla on merkitystä sille, että ne ovat nytkin diktaattorin talutushihnassa. Demokraattista valtiota siitä ei tule koskaan, seuraavana se hajoaa sisäisiin riitoihin.

      • toiveunia

        Palataanko asiaan taas noin vuoden kuluttua ja sitten taas ennustetaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      2658
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1124
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1078
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      992
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      897
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      831
    8. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      780
    9. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      35
      740
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      116
      728
    Aihe