Venäläiset miehet

krassiivaja

Tykkään Venäjästä ja ennen kaikkea Venäjän keisarikunnan historiasta (1721–1917) ajasta jolloin Venäjästä tuli mahtivaltio. Myös Neuvostoliiton kommunistinen aika kiehtoo, vaikka on surullista kaikkine sotineen ja Stalinin ajan vainoineen. Itse kasvoin -50-60 luvulla viljelijä perheessä, enkä ymmärrä tänäkään päivänä miksi kommunistit ja Stalin vainosivat talonpoikia ja kuljettivat heidät työleireille Siperiaan.

Myös venäläinen älymystö koki talonpoikien kohtalon jos ei kerennyt paeta ulkomaille. Kuuntelen paljon venäläisten artistien musiikkia mutta on todella harvinaista, että kohdalle sattuu sympaattista venäläistä mieslaulajaa tai muusikkoa, toki muutama poikkeus on. Venäläiset naislaulajat sitä vastoin ovat aivan uskomattoman sympaattisia ja heitä on todella paljon.

Onko sittenkin totta, että komeiden ja viisaiden miesten likvidointi Neuvostollitossa jätti jälkensä. Kun miesten parhaimmisto tapetaan jäljelle jää kyvyttömät tunarit joista ei ole mitään vaaraa vallanpitäjille, eikä mallia omille pojilleen? Sitä vastoin kauniit, fiksut ja mukavat naiset saivat elää ja ovat siirtäneet naisen mallin myös tyttäriinsä. Tietenkin naiset Venäjällä ovat myös joutuneen kantamaan vastuun perheestään, miesten ryypätessä ja muuttuessa hyvin nopeasti betonipäiksi. Mitä mieltä olette, olenko ajatuksieni kanssa yksin?

4

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esc

      EiOleTotta, että edes kysyit tuota asiaa ????????

      Miksi ?????

      En mene tuohon halpaan, en edes vastaa tuommoisen trollin paskakysymyseen, että venäjällä joku oisi joskus ollut viisas ?????? !!!!

      HäpeäWhän, ennekuin kirjoittelet tuollaisia täällä SUOMALASESSA vapaassa meetiassa !!!!

      et ole edes säälittävä ,,,,,,

    • Tsaari

      Olet joo

    • venäjä-venäjä-venäjä

      Venäjällä on ikuiset ajat tapettu vastustajia, kokonaisten kaupunkien asukkaat on murhattu. Varmaan niiden historialla on merkitystä sille, että ne ovat nytkin diktaattorin talutushihnassa. Demokraattista valtiota siitä ei tule koskaan, seuraavana se hajoaa sisäisiin riitoihin.

      • toiveunia

        Palataanko asiaan taas noin vuoden kuluttua ja sitten taas ennustetaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2156
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      115
      1571
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1296
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      980
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      817
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      783
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      768
    Aihe