Venäläiset miehet

krassiivaja

Tykkään Venäjästä ja ennen kaikkea Venäjän keisarikunnan historiasta (1721–1917) ajasta jolloin Venäjästä tuli mahtivaltio. Myös Neuvostoliiton kommunistinen aika kiehtoo, vaikka on surullista kaikkine sotineen ja Stalinin ajan vainoineen. Itse kasvoin -50-60 luvulla viljelijä perheessä, enkä ymmärrä tänäkään päivänä miksi kommunistit ja Stalin vainosivat talonpoikia ja kuljettivat heidät työleireille Siperiaan.

Myös venäläinen älymystö koki talonpoikien kohtalon jos ei kerennyt paeta ulkomaille. Kuuntelen paljon venäläisten artistien musiikkia mutta on todella harvinaista, että kohdalle sattuu sympaattista venäläistä mieslaulajaa tai muusikkoa, toki muutama poikkeus on. Venäläiset naislaulajat sitä vastoin ovat aivan uskomattoman sympaattisia ja heitä on todella paljon.

Onko sittenkin totta, että komeiden ja viisaiden miesten likvidointi Neuvostollitossa jätti jälkensä. Kun miesten parhaimmisto tapetaan jäljelle jää kyvyttömät tunarit joista ei ole mitään vaaraa vallanpitäjille, eikä mallia omille pojilleen? Sitä vastoin kauniit, fiksut ja mukavat naiset saivat elää ja ovat siirtäneet naisen mallin myös tyttäriinsä. Tietenkin naiset Venäjällä ovat myös joutuneen kantamaan vastuun perheestään, miesten ryypätessä ja muuttuessa hyvin nopeasti betonipäiksi. Mitä mieltä olette, olenko ajatuksieni kanssa yksin?

4

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esc

      EiOleTotta, että edes kysyit tuota asiaa ????????

      Miksi ?????

      En mene tuohon halpaan, en edes vastaa tuommoisen trollin paskakysymyseen, että venäjällä joku oisi joskus ollut viisas ?????? !!!!

      HäpeäWhän, ennekuin kirjoittelet tuollaisia täällä SUOMALASESSA vapaassa meetiassa !!!!

      et ole edes säälittävä ,,,,,,

    • Tsaari

      Olet joo

    • venäjä-venäjä-venäjä

      Venäjällä on ikuiset ajat tapettu vastustajia, kokonaisten kaupunkien asukkaat on murhattu. Varmaan niiden historialla on merkitystä sille, että ne ovat nytkin diktaattorin talutushihnassa. Demokraattista valtiota siitä ei tule koskaan, seuraavana se hajoaa sisäisiin riitoihin.

      • toiveunia

        Palataanko asiaan taas noin vuoden kuluttua ja sitten taas ennustetaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      121
      1418
    2. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      113
      1021
    3. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      22
      1014
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      309
      804
    5. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      730
    6. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      59
      657
    7. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      45
      633
    8. Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!

      "Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on
      Maailman menoa
      269
      619
    9. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      61
      573
    10. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      38
      555
    Aihe