ja vaimo tärkeitä. Ne oli niin tärkeitä että ei mitään muuta mahtunu elämään.
Nykymiehille tärkeintä on erota mahdollisimman monta kertaa ja niin ettei se ole heidän oma vika. Miehet ei halua ottaa lapsiaan vaan olla ilamn lapsia, siinä säästää rahaa kun ei tarvi sijoittaa lspsiin kun 150 e kk ja se on siinä. Eikätarvi olla lasten kanssa kun eukko hoitaa.
Miehelle vapaus lpsista on parasta mitä he tietävät ja se ettei raha kulu turhuuteen vaan mieheen itseensä. Nukkuminen ja laiskottelu on heille parempaa kuin oma perhe.
Oma perhe kuitenkin ptiää olla jotta voi kehua ihmisille että on mulla lapsia mutta eukko heitti pellolle eikä anna tavata lapsia! (se on vale) Säälin kerjäämistä. Oikeasti he ovat iloisia että ei ole lapsia siinä harmina eikä heihin kulu rahaa. Mutta he ovat näyttelemisen mestareita kun on kyse säälin hakemisesta.
Uusia naisia vilisee joka päivä mutta aikaa ei ole exälle ja lapsille.
kunnon miehiä ei ole enää, ne kärsi inflaation kun erot vapautuivat ja miehestä tehtiin sankari, mitä enempi eroo sen parempi mies.
Ennen oli miehille lapset
10
91
Vastaukset
- EnnenolinaisilleMIEHET
ja lapset tärkeitä. Ne oli niin tärkeitä että ei mitään muuta mahtunu elämään.
Nykynaiselle tärkeintä on erota mahdollisimman monta kertaa ja niin ettei se ole heidän oma vika. Naiset ei halua ottaa lapsiaan vaan olla ilamn lapsia, siinä säästää rahaa
kun ei tarvi sijoittaa lspsiin kun 0 eur/ kk ja se on siinä. Eikätarvi olla lasten kanssa kun ukko hoitaa.
Naiselle vapaus lapsista on parasta mitä he tietävät ja se ettei raha kulu turhuuteen vaan naiseen itseensä. Nukkuminen ja laiskottelu on heille parempaa kuin oma perhe. Oma perhe kuitenkin pitää olla jotta voi kehua ihmisille että on mulla lapsia mutta ukko heitti pellolle
eikä anna tavata lapsia! (se on vale) Säälin kerjäämistä. Oikeasti he ovat iloisia että ei ole lapsia siinä harmina
eikä heihin kulu rahaa. Mutta he ovat näyttelemisen mestareita sairaiden "cviraniomaisten" kanssa perättömin selvityksin lapsen olosuhteista, kun on kyse säälin hake misesta.
Uusia miehiä vilisee joka päivä mutta aikaa ei ole exälle ja lapsille. Kunnon naisia ei ole enää, ne kärsi inflaation kun
erot vapautuivat ja naisesta tehtiin sankari, mitä enempi
eroo sen parempi nainen, äiti ja "viranomainen".
Opettele yksinhuoltajaruikku kirjoittamaan ja kasva aikuiseksi; tyyppiesimerkki "lapsesta", joka ei millään
tavoin ole oikeutettu lapsensa huoltajuuteen ja ottamaan mitään vastuuta lapsesta. - tweryywery
Niin nykyiset naisethan lentävät kukasta kukkaan hakien vain aisaa ja rahaa. Ei tuollainen ap:n harrastama yleistäminen ja ihmisryhmien leimaaminen ole mistään kotoisin, eikä "ennen" ollut kaikki paremmin kuin haavekuvissa ja virallisen julkisivun osalta. Maailma on täynnä lehtolapsia, joiden isä on joku aivan muu kuin syntymätodistuksessa lukee. Alkaen Jeesuksesta, jolla ei muka ollut isää ollenkaan, mutta kummasti syntymän jälkeen paikalle tuli kolme heppua ihan muuten vaan.
- miehetsyyllisiäaina
Miksi se on naisille pahempi asia kuin miesten tekoset?
Nytkin mainitset naiset lentää kukasta kukkaan, mutta niin tekee miehet vielä enemmmän.
Teki nainenm itä tahansa se on aina haukun paikka mutta kun mies tekee on hän sankari ja niin kuuluukin tehdä. - tweryywery
miehetsyyllisiäaina kirjoitti:
Miksi se on naisille pahempi asia kuin miesten tekoset?
Nytkin mainitset naiset lentää kukasta kukkaan, mutta niin tekee miehet vielä enemmmän.
Teki nainenm itä tahansa se on aina haukun paikka mutta kun mies tekee on hän sankari ja niin kuuluukin tehdä.Miten on muuten sisälukutaitosi kanssa?
- hmmmmmmm
Millonko tullainen aika on ollut olemassa?
Ennenhän isät eivät nimitäin ollenkaan hitaneet lapsiaan. Työnteko oli se ainoa asia, jolla perheestä välitettiin.- isäteivät
olekkaan tarkoitushakuisia "yksinhuoltajia" perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin lapsen plosuhteista vieraannuttaessaan lapsia äidistään; kuten äidit tekevät mm. Raision kaupungissa perusteettomassa "viranomais" menettelyssä..
- hmmmmmmm
isäteivät kirjoitti:
olekkaan tarkoitushakuisia "yksinhuoltajia" perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin lapsen plosuhteista vieraannuttaessaan lapsia äidistään; kuten äidit tekevät mm. Raision kaupungissa perusteettomassa "viranomais" menettelyssä..
Eihän isät edes voi alkaa yksinhuoltajiksi ellei lasten äiti ole huora, narkki tai alkkis. Harvoin silloinkaan.
- Yhcriminaldad
Meillä on semmoinen tilanne että lapsen äiti on mielenterveys ongelmainen ja käyttää myös huumeita. Itselläni on aika rankka menneisyys rikosten saralla mutta koko ajan on nyt prosessi käynnissä että saisin lapsen itselleni. Lapsi menee minulla kumminkin kaiken edelle.
- siislapsen
Yhcriminaldad kirjoitti:
Meillä on semmoinen tilanne että lapsen äiti on mielenterveys ongelmainen ja käyttää myös huumeita. Itselläni on aika rankka menneisyys rikosten saralla mutta koko ajan on nyt prosessi käynnissä että saisin lapsen itselleni. Lapsi menee minulla kumminkin kaiken edelle.
"viranomais" vieraannuttaminen jatkuu; kuten Raision kaupungissa:)))
- ennensotia
Totta, ei ennevanhaan miehet lapsia helliny, niin kun nyt, töitä ne teki ja naiset kotona hoiti lapset ja huushollin ja maalaistaloissa tekivät myös töitä, mitä huushollihommista ehtivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088