Jos seuraa miten Clintonin puolella on koko koneisto presidenttiä myöten ja kuinka hänelle annetaan media-aikaa niin Trump pitäisi olla selvästi alakynnessä mutta kuitenkin kannatus on noussut koko ajan jopa Clintonin ohi ja tämä tekee Trumpista voittajan jos katsoo mitä ja ketä vastaan hänen pitää taistella, moraalinen voitto on jo Trumpin ja huomenna lopullinen voitto !
Trump on jo voittaja !
PresidentTrump
893
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Trumpissa on kyllä niin paljon persuuteen rinnastettavaa, että vankkaa fanitusta, of course täälläkin.
Trump on parempi vaihtoehto koska hänellä ei ole poliittisia taakkoja ja velvotteita, clinton on fanaattisten feministien tulos, häikäilemätön valehtelija ja tekee juuri niinkuin taustavaikuttajat käskevät, tänään näki obaman ilkeät ilmeet kun hän mustamaalasi Trumpia hyvinkin epäsopivasti, luulisi ettei presidentti alentuisi tällaiseen käyttäytymiseen mutta hänkin tanssii bilderbergin ryhmän pauloissa kuten clinton.
Huono vaihtoehto se on trumppikin. Täys elukka.
Olinpahan oikeassa, eläköön Trump !
Tämä todistaa sen että Amerikkalaiset ovat maailman tyhmin kansa.
Ja sieltä sitä tyhmyyden oppia ollaan meillekin kilvan hakemassa, Soini mm. laukannut paikan päällä vähän moneen kertaan.
Mutta ei auttaneet meidänkään eliitin veronmaksajien piikkin junaillut "arvokkaat aamiaisrukoustilaisuudet" mieleiseen lopputulokseen.
Tässä nähdään, ettei rahallakaan saa parasta.
Alunperinkin kansan tyhmyys heijastui koko ehdokasvalinnoissa, molemmat kuin Hollywoodin toisen luokan elokuvasta.
Raha ei näemmä tuota viisautta, mutta samapa on nähtävissä täällä meilläkin. Etusijassa röyhkeys ja ylimieleisyys näyttäisi lähinnä olevan rahan tuoma ominaisuus. Näillä taas ei ole järjen ja viisauden kanssa mitään tekemistä.
Hymy hyytyy vientiteollisuudelta jos Trump toteuttaa uhkauksena suojatulleista, ja viennistähän Suomi elää.
Vienti elpyy kun otetaan pois EU-pakotteet Venäjää vastaan !!