väsynyt pahoihin ihmisiin

helenu

JOKu korttientlkitsija,olen niin väsynyt kaikenlaisiin ilkeisiin väliensotkijoiin että kohta en kestä.Eli eräs vaalea yli50v nainen lietsoo riitaa mun ja mieskaverini välille...en kohta jaksa koska mun piikkiin nainen laittaa asiat ja toinen uskoo.Loppuuo kiusaamiset ja saammeko rauhan? Nainen puhuu toista toiselle ja mulle...en ole enää tämän kanssa tekemisissä-

7

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SininenSue

      Hei,

      Tein sinulle kelttiläisen ristin:

      Tilanteenne näyttää olevan tämän miehen kanssa varsin hyvä ja tasapainoinen. Teillä on ilmeisesti ollut jo pidempi suhde, jossa olette saavuttaneet yhdessä jotain. Voi kuvata myös yhteisen keskustelun kautta läpikäytyjä asioita. Unelmia riittää ja niiden suhteen näyttää olevan positiivista energiaa ja tulevaisuudensuunnitelmia. Teillä on myös tämän miehen kanssa sisäinen rauha.

      Menneisyydessä näkyy kuitenkin joku muutos. Onko se kenties tapahtunut tämän kolmannen pyörän ansiosta? Tulevaisuus näyttää myös tässä suhteessa hieman synkeältä, sillä kortit lupaavat voimattomuutta ja turhautumista... :'(

      Sisäisiä voimavaroja ja peloista irtautumista tuntuu kuitenkin löytyvän. Ulkopuoliset näkevät teidät menestyneenä parina. Odotatko kenties itse kuitenkin tältä suhteelta vielä jotain enemmän?

      Toivon sinulle todella kaikkea hyvää tässä suhteessa, olen ollut itse liian monta kertaa samassa tilanteessa.

      En ole ns. "ammattinäkijä", mutta olen perehtynyt Tarot-kortteihin ja uskon, että meillä kaikilla on kyky tulkita näitä kortteja jollain tasolla ja siten etsiä ratkaisuja ja voimavaroja vaikeisiin tilanteisiin. Toivon, että vaikka tämä nainen tulisi jatkossa aiheuttamaan harmia, niin keskityt noihin hyviin asioihin teidän suhteessa ja yrität pitää yllä keskustelusuhdetta.

      Voimia <3

    • aloittanut

      HEI,kiitos tulkinnastasi.olemme olleet joitakin vuosia yhdessä,kesällä oli kriisitilanne.Tämä vaalera nainen on mielestäni kiinnsotuntu kumppanistani,useita vuosiakin,hänellä oma ukkeli mitä haukkuua aina.Turhautumista ja voimattomuutta on ollut miehen alkoholin aiheuttamien juttujen vuoksi ja tämä akka aina tunkee samaan juomaseurueeseen ja ja kylään saamaan päihteitä ja siinä on ilmapiiri outo ,koska en itse juo ja menen omiin oloihini.Näetkä että suhteemme kestää vaikka häiritseviä elementtejä piisaa? haluaisin jotain kihlajuttuja mutta mies ilmeisesti pelkää sitoutua takavuosien jälkeen.Itse katkaisin akkaan ajat sitten välit ja olkoot kapakassa kavereita keskenään ,,,mutta vilppiä en suvaitse.mitä tarkoitit voimattomuutta ja turhautumista? sitä on ollut alusta asti kaverini alkaessa juomaan ja alko ei käy hänelle.onnistuuko suhde loppupeleissä koska on jännitteitä kaiken puolin?vai saanko olla rauahllisin mielin,en pidä akkaa uhkana,jos menee sen matkaan,saa katua!

    • liikaakin

      Ja lisään että osuvasti siis tulkitsit,kesällä oli eräs juttu mutta tämä nainen ei litty siihen-tämä naishenkilö on vuosien vanha tuttu miehelle ja on aika röyhkeä ja käyttää mieskaverini luonnetta hyväski eli kustantaa ja maksattaa kyytejä,itse ei tarjoa koskaan mitään vaan ottaa jos toiset tarjoaa ilman vastavuo´roa.Kesällä oli isoja ongelmia miehen elämässä mikä heijastui suhteeseemme,jossa on ollut harmoniaa vaikka mikään helppo juttu ei ole.Häntä vaan on helppo käyttää hyväksi kun on tietyssä tilassa,ei petä silleensä.mutta kun rakastaa niin ei voi kuin antaa asian olla,en voi muuttaa toista ja elämäntapaansa,olin jo jättämässä syksyllä mutta kääntyi parempaan suuntaan asiat,valkopää vaan kylvää negaatioita koska en voi estää heitä olemasta kavereita kun näkevät,pariskunta on hänen vanha juomakaveriporukkaansa.Harvion nähdään kun rauhoitetaan elämää tietoisesti,puhumme tosiaan henkeviä paljon .Jaksatko katsoa miten tässä kesään mennään,rauhoittuuko tilanne?mies on tuurijuoppo ja sillon menee kovaa mutta on kova työmies ja ahkera ja kätevä käsistään ja siisti ja reilu selvänä.eli ihan rakastettava.

    • SininenSue

      Hei Helenu,

      Ainakin korttien mukaan olisi paremmat ajat ja onnellisuutta edessä päin! :)

    • hellut

      kiitos! onpa mukavaa kun joku pitkästä,pitkästä aikaa on halukas tulkitsemaan täällä palstalla! sitten kun menet tauolle,palaathan joskus taasen?

    • SininenSue

      Hei,

      Minulta voi jatkossa kysyä osoitteesta [email protected]. Yritän vastailla parhaani mukaan :)

    • helunu

      Laitoin sähköpostia sulle,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6104
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1694
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1478
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1250
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      869
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      92
      799
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      759
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      719
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      219
      704
    Aihe