Onko sellaista, ja jos on, niin missä ja millaista.
Yö-elämä Joutsassa?
tullakko-vai-eikö-tulla
31736
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Mitä onko? Yöelämää? Anna mun nauraa.
Iltaelämää 10-15 v kersoilla , tuikkusta asuntojen ikkunoiden takana . Saas nähdä koska tenava satuttaa itsensä ..Kyl siinä sitten vanhemmat repivät pers,,,,,sä et mihin on kolhinu ittensä .
Onhan täällä! Nuoret ja keski-ikäiset eka Jurttiin, sitten Kellarriin ja lauantaisin vielä Huttulaan josta varma saanti! Joutotuvasta löytyy karaokea.
Ottaako naiset miehiltä suihin Huttulan vessassa ja parkkipaikalla?
Ei tokkiisa jäätelö tuutti on pakkasella kylmää!!!
Kyllä on totta vaikka kukaan ei voi uskoa et ketkä mut ei oo asiani tätä kertoa. Saat valita haluatko varatulta vai vapaalta suulta imut :D
Kiihottavampi olisi tietysti varattu imijä. Kesken illan vaikka pihalla autossa. Sen jälkeen takaisin baarin humuun,- ihan kuin ei mitään olisi tapahtunutkaan...LÖYTYYKÖ IMUTTAJANAISTA?
mää oon kyl mies mut loppaan poskee sulta koska vaa
Lauantai-iltana ainakin vihreessä audissa otettiin poskeen kovastikin Huttulan pihassa.
Joo siis yöelämää :D lauantaisin huttulassa ku keski-ikäiset akat vikittelee teinipoikia jatkoille. Yöelämää ja hupia samalla ku tuota touhua katsoo. Nyt en oo ees viittiny mennä viihdyttää itteäni ku kuulee noi jutut viikolla muutenki. Et ku kerran joutsan yöelämässä käyt niin et toiste tule. Haaskat siellä jo sua kärkkyy. Musta eivät oikeen dikkaa ku ekaks olen nainen ja tokas yhdelle haaskalle kerran sanoin pari valittua sanaa ku keikutteli ittensä mun ukon eessä sillä välin ku vessassa kävin ja vielä luuli ettei oo silmiä päässä ku yritti hipelöidä sitä vaikka mies sanoi et kiitos mutta ei kiitos. Sanoinpa pari valittua niin korppikotka läks uusia uhreja ettiä. Et en suosittele ku eivät oo ees nättejä saati sit nuoria. Keski-iän jo ylittäny.
Sunkin ukollas on kyrvässä syylä...kato vaikka pienipäinen paskonärhi...
Luetut tarinat tuovat esille henkisen köyhyyden , toisten solvaaminen vielä erikoisempaa esilletuloa . Ihmettelen miten noin loistavilla ominaisuuksilla varustettu NAINEN on valinnut illanviettopaikakseen juuri tuon ?
Jos minua tarkoitit niin varmasti vaan sen takia joskus olen käynyt et oon varmaan vitun utelias :D ja kiva näyttää naamaa kun nuo vittusaatanat on siellä. Jotenki vaan yököttää tietyt ihmiset mitkä leikkii niin saatanan hienoa neitiä arkena on vapaalla teinipoikia ja varattuja kärkkyvä haaska. Onneksi kotona on kiva nykyään olla niin eipä tarvii olla yökkimässä huttulassa. Kun tietää kuitenki et kaiken kuulee viikolla kuinka nämä hienot neidit on taas ollu haaskalla.
sun ukkos on haaskalla kun sua nai...
On se rajua meininkiä tuo joutsalainen yöelämä,oikein mä vapisen jännityksestä ...
KorppiSotka on vitunkiva ku ei tuu pilaan toisten ilonpitoo , löhöö vaa himassaa omis limoissaan . oot muute ennenkesää EX !!!! vitut sillee
Osuiko omalle tunnolle kelleskelpaat? Mitäpä pahaa tuossakaan oli? Ihan hyvä et joku sanoo mikä on meno. Tuollainen toiminta on ällöttävintä mitä voi. Taitaa muut olla enemmän exiä kun tuo nainen kuka nämä totuudet kerto.
Mielipide = harvoin totuus . Vain tuuletus omasta vitun tylsyydestä , joka johtunee siit et kukaan ei järkkää mitään vitun kivaa sulle .
Tästä on tullut keskustelua ihmisten kanssa ja sanotaanko näin et totuus on tuotu julki. Toki aika kärkkääseen sävyyn mutta kuitenki
Aloittaja yleistää käytyään kerran "yössä elämässä ". Tuuollaisestahan tietämys & komus syntyy ? Vai onko sittenkään luotettava aloituksen tekijän hajatelma ?
Yöelämää: hautausmaan väpättävä valo ja lipputankojen narujen pauke ---sellaista Joutsassa tähän aikaan yöstä !
Yleensä on vilkasta yöelämää, mutta nyt se meni Jämsään katsomaan sairasta äitiään.
JA ensi yö tuo merkittavän muutoksen yölliseen elämäänne ! Kokekaa ja naattikaa
Vieraalta kuulostaa kerrottu Huttulan meininki. Itse en ole moista nähnyt enkä kyliltä kuullut. Mukavia iltoja tullut vietettyä ystävien kanssa ja vielä siellä tuttuihinkin törmää vaikka juhlakansa nuorenee vuosi vuodelta. Kaikilla on näyttänyt kivaa olevan.
Kyvytöntä porukkaa jos lehdykäisen juttu pitää paikkansa ( löi alumiini mailalla toista kaaliin ) uhri ei tarvinnut edes hoitoa . Pelle porukat yössä . Naarattaa tuollaaset urpot yös
millois se aukeaa se uusittu jurttipp vai mikä se oli siellä kauempana kirkosta
Eipä taida olla porukkaa joka kykenee hommaan . Siinä pitkä systeemi mätänee ja lahoaa pikkuhiljaa .
Joutsassa kaikki l a h o a a,missä jotain kovaa???
Joutsaan tulossa vokki!!!??? Alkaa rikastuminen sielläkin...
Vokki oli ja meni,kuten kaikki muukin mikä iloisesti alkaa ! Mikä pitää ihmisen Joutzassa !? Kysynpä vaan ?!
Jouluvalotkin oli toooosi upea NÄKY KIRKONKYLÄSSÄ v. 2016.
Rutalahden baarissa havaittu liikehdintää. Sirpa ja Pekka aikovat avata sen uudestaan ja valloittaa joutsalaiset erinomaisilla pitsoillaan. Tervetuloa taasen arvoisat janoiset!