Äidillä samanlainen takki

vaateongelmainen

Kävin äidin kanssa ostamassa uuden talvitakin. Tykkäsin, aivan ihana! Seuraavana päivänä järkytys, äiti oli ostanut samanlaisen! Siis mä olen 15 v ja äiti melkein 50 v. Mitä mä nyt teen? En voi näyttäytyä äidin kanssa samanlaisissa vaatteissa! Mulla on mummotakki, mutsitakki! Tai siis äitihän siinä takissa typerältä näyttää enkä mä, koska se on nuorten naisten takki! Jos mä palauttaisin sen, mutta mitä selitän äidille. Mua ärsyttää jo se, jos koulussa jollain on samanlaisia vaatteita, saati sitten äidin päällä. Ei ei se voi tehdä tälläistä. Mitä se edes kuvittelee kun ostaa samanlaisen takin!

5

116

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykyajan ongelmat joo. Käykö äiti samaa koulua kuin sinä?

    • TheNewEsups

      Joidenkin äidit lyö ja haukkuu lapsiaan kellon ympäri ja sää tuut tänne itkemään kun äiti osti samanlaisen vaatekappaleen. Olisko hyvä aika harkita itsemurhaa?

      • hörähdys

        Ja sun mielestä täällä saa vaan itkeä sitä, että vanhemmat hakkaa? Siinä tapauksessa koko palsta on turha. Ei se tilanne täällä valittamalla parane! Se kuuluu poliiseille ja sossuille. Ja sun mielestä on oikeen ehdottaa itsemurhaa, jos jollain on ns elämän pikku ongelmia? Mikä ääliö!


    • On siinäkin ongelma :'D voisin jo näin arvaamalla sanoa minkälainen luonne olet..

    • Kannattaahan se palauttaa, jos et sitä kerran halua käyttää. Selitykseksi voit sanoa ihan sen oikean syyn.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5111
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4563
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1324
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1320
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      923
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      803
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe