Tänään pisti silmään

viestä oli pukannut palstalle tasaisesti parin minuutin välein. Katsoin mielenkiinnosta noita viestejä ja huomasin että kaikki olivat palstan oman trollipojun oksennuksia. Lasketaas vaikka niin että 10 vuotta x 365 pv x 18h/pv x 15 viestiä/h = 985500 viestiä 10 vuodessa. Ehkä todellisuus ei ole näin ruma mutta uskallan väittää trollipojun saldoksi vähintään 300.000 viestiä kuluneiden vuosien aikana. Kuulostaako uskomattomalta? Miettikääpä itse.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onhan sinullakin työttömällä sitten jotain hommaa.

Äänestä

Vielä kun pystyisit todistamaan nuo väittämäsi todeksi.
Toyota on vaan sellainen auto, että siitä riittää negatiivistä sanottavaa vaikka kuinka ja todellisuudessa täällä on todella monta jotka kertoo sen totuuden, vaikka se ei sovi aloittajan kaltaiselle fanaattiselle Toyotasedälle.
Että jaksatkin hypettää ja keksiä kaikenlaista tulkintaa ja kehua jostain halpisautosta jollaisen voisi jokainen hankkia, mutta ei halua, vaan haluavat parempaa jota saa samallakin rahalla.
Jos Toyota olisi oikeasti noin hyvä, niin muita ei tarvittaisi ja kaikki ostaisi sellaisen, mutta kun ei ole kuin parhaimmillaan keskinkertainen kun ei ihan kaikesta tiedä.

Äänestä
  • trollipoju vastasi heti kahdella kommentilla ja jatkoa seuraa. Kylläpä pojua vituttaa kun ei älyä pysyä hiljaa vaikka siitä ja sekoiluistaan tässä keskustelussa tullaan jatkossakin puhumaan.

    Äänestä

  • Setä on niin sekaisin.
    Taidat olla se ahkerin kirjoittaja tällä palstalla ja suurin osa on vainoharhaisen salaliittoteorioiden nurkkaan ajetun ja pelkäävän Toyotataistelijan paniikissa väännettyjä epätoivon yskäisyjä.

    Äänestä

Täällä on kyllä väkeä kun on Suomen yleisimpiä automerkkejä.

Mutta tuon yhden jäkättävän ajatuspoliisin viestiksi tunnistettavia on helposti se 15 päivässä...mitä se kertoo sun mielentilasta kun puolustaa maailman noin isointa automerkkiä ilmaiseksi noin kynsin ja hampain?

Äänestä
  • Olisi kiva tietää, mikä ja milloin sillä meni elämässä pieleen. Jotenkin on sellainen tunne, että sillä on jonkinasteista kaunaa jotakin naista ehkä entistä vaimoaan kohtaan. Käyttää siitä nimitystä yh-äippä ja sen poika on tuo ressukka Raisu-poika. Pojan isäksi osoittautui ehkä toinen mies, mikä katkaisi lopulta kamelin selän.

    Äänestä

  • Dr.Jekyll kirjoitti:

    Olisi kiva tietää, mikä ja milloin sillä meni elämässä pieleen. Jotenkin on sellainen tunne, että sillä on jonkinasteista kaunaa jotakin naista ehkä entistä vaimoaan kohtaan. Käyttää siitä nimitystä yh-äippä ja sen poika on tuo ressukka Raisu-poika. Pojan isäksi osoittautui ehkä toinen mies, mikä katkaisi lopulta kamelin selän.

    Luultavasti.

    Kun se hankkii elämän ja ehkä naisen ja lopettaa tojopalstalla riehumisen niin veikkaan että täällä tulee paljon asiallisempaa juttua.

    Mutta sitä ennen...tojosetää selvästi kiusataan täällä

    Äänestä

  • No eihän tuollainen mitään naista saa. Eihän se kerkiä edes yrittää ketään tai ehkä ainoastaan kotiavustajaa jos sellainen hänellä käy.

    Äänestä

  • Dr.Jekyll kirjoitti:

    Olisi kiva tietää, mikä ja milloin sillä meni elämässä pieleen. Jotenkin on sellainen tunne, että sillä on jonkinasteista kaunaa jotakin naista ehkä entistä vaimoaan kohtaan. Käyttää siitä nimitystä yh-äippä ja sen poika on tuo ressukka Raisu-poika. Pojan isäksi osoittautui ehkä toinen mies, mikä katkaisi lopulta kamelin selän.

    Voit hyvinkin olla oikeassa. Pelkään kuitenkin, että Tojon hylkäys katsastuksen obd-testissä on ollut tuolle kovempi paikka kuin hylsy "oman" lapsen isyystestissä.

    Äänestä

Minäkin olen saanut muutaman kerran kuulla olevani tuo eeppinen, Helkama Raisulla ajava yh-äipän sairas (skitsofreeninen ja oksenteleva) trollipoju, joka saa elatuksensa VW:n ja Skodan maahantuojilta siitä hyvästä, että julkeaa kyseenalaistaa Toyotan erinomaisuuden ja Toyotan itseoppineen ja itse itsensä tehtäväänsä nimittäneen nettimainosmiehen poskettomat väitteet.

Meitä saman nimittelyn kohteeksi joutuneita lienee kymmeniä.

Minun vanhempani pitivät yhtä siihen saakka, että meidät kaikki neljä jälkeläistä oli saatu aikuisikään, joten yh-kortti ei kohdallani toimi.

Kaikki kaksipyöräiseni ovat olleet lihasvoimalla kulkevia, nykyinen näkyy olevan Nopsa Promenade. Seitsemän vaihdetta siinä on kuten autossanikin – sillä erolla, että munamankelini vaihteisto on manuaalista tyyppiä. Sekä kaksi- että nelipyöräinen sentään takavetoisia molemmat.

Autoja minulla on ehtinyt olla tähän ikään mennessä viitisentoista.

VW-konsernin maahantuojilta, jälleenmyyjiltä ja huoltopisteiltä en ole saanut mitään muuta kuin laskuja ja jotain avaimenperän luokkaa olevia mainoslahjoja – koska muinaisista autoistani kaksi on ollut Volkkareita ja yksi Audi. Toyotat olen jättänyt väliin.

Myöskään työttömyyskorvausta en ole saanut enkä edes anonut koskaan senttiäkään. Nyt jo pukkaa TEL- ja YEL-eläkettä, joten tuskin saan jatkossakaan.

Se äippäni on nukkunut jo ikiuntaan nurmen alla useamman vuoden. Hänkin ehti autoilla useammalla vuosikymmenellä. Hänen viimeinen autonsa oli Toyota, ja erinomainen auto se hänelle olikin! Carina Mk II oli vielä niitä luotettavia ja vähävikaisia vuosikertoja, eikä muilla ominaisuuksilla niin hirveästi ollutkaan väliä äippäni autoiluissa.

Äänestä
  • Minuakin tuo on yh-äipän pojaksi haukkunut ja uhkaillut tulla katsomaan, kunhan nimeni ja osoitteeni saa selville. Tojoonsa tulee paljon uusia kilometrejä, kun käy kaikkia uhkailemiaan tervehtimässä. Minäkin kirjoitan tätä noin 3500 km päässä Suomen etelärannikosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun_uutta kirjoitti:

viestä oli pukannut palstalle tasaisesti parin minuutin välein. Katsoin mielenkiinnosta noita viestejä ja huomasin että kaikki olivat palstan oman trollipojun oksennuksia. Lasketaas vaikka niin että 10 vuotta x 365 pv x 18h/pv x 15 viestiä/h = 985500 viestiä 10 vuodessa. Ehkä todellisuus ei ole näin ruma mutta uskallan väittää trollipojun saldoksi vähintään 300.000 viestiä kuluneiden vuosien aikana. Kuulostaako uskomattomalta? Miettikääpä itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu