Vihdoinkin hyvä maatalouspeli
mettäkoneiden fysiikat on paljon paremmat
Farming simulator 2017
3
364
Vastaukset
- blaaaaaaah
Mä en tajua mikä osa käy mihinkin koneeseen :/
- Huburem
Ostin pojalle 2017 pelin ja nyt on ongelma mihin esim vilja pitää toimittaa että saisi rahaa.terveisin aloitelija
- gregergr
Saat sillä tavoin näkyviin paikat, että painat ESC, sitten selaat sivuille päin, niin että saat näkyviin sen osion missä on sinun siiloissa olevat viljat jne.
Sen alapuolella on kauppapaikat listattuna, sekä niiden hinnat. Valitset paikan mikä antaa parhaimman hinnan. Vasemmalla reunalla on sen paikan nimi ja siinä on muistaakseni jonkinlainen ympyrä tms. Klikkaa sitä, niin peliin tulee sellainen korkea vihreä valo joka osoittaa paikan mihin sinun pitää mennä.
Myös kartalla näkyy merkki tai jokin vastaava, mikä kertoo mihin pitää ajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515876Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714605Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt923746Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään623293SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502453Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352359Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219