Budhalaismunkki levitoi

hhuyyf

Tuli tv.stä kun munkki levitoi, eli "leijui" ilmassa.
Mentalisti/taikuri Dan White seurasi vieressä, eikä huomannut mitään huijausta !
Aitoa levitoimistako ja yleensä mistä noi levitoimisjutut tulee meditointiin tai budhalaisuuteen liittyen.

3

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JeesusolkoonHerra

      Pahat henget tuonkin saavat aikaiseksi. Raamatussa on kerrottu henkimaailmasta se, mitä ihmisen siitä tarvitsee tietää.

      • eewiivuuraagoo

        Justiin niin,aina vain pahat henget. Jeesus oli myös joogi. Jos Jeesus tulisi nyt ja tekisi temppujaan te sanoisitte että pahat henget ovat vallanneet hänet. Ja Jeesushan sanoi että pystymme tekemään samoja asioita kun hän ja vielä suurempiakin jos vain uskomme.


      • TäysPotti

        Myös kristinuskon piirissä on ollut levitoivia pappeja, pyhimyksiä tai munkkeja, mm. Joseph of Cupertino. Liekö siinäkin "pahat henget" asialla?

        PS. Itse en oikein usko em. videon aitouteen. Uskon että ilmiöitä on tapahtunut, koska kertomuksia ja sellaista nähneitä on paljon, mutta jos katsoo nykyistä hektistä kulutusyhteiskuntaa, niin ei ole mikään ihme ettei menneen maailman ihmeitä nähdä, koska kellään ei edes ole pitkäjänteistä keskittymiskykyä moneksikaan minuutiksi. Entäpä sitten viikoiksi tai kuukausiksi, tai kuka edes haluaisi yrittää mitään, kun ei mitään mistään tiedäkään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      142
      1850
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      280
      977
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      838
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      797
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      729
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      692
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      671
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      656
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      630
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      55
      626
    Aihe