Olen tunteellinen ihminen ja tunnen syvää sääliä kuinka Volsun ostaneita tietämättömiä hyvää tarkoittavia ihmisiä on huijattu. Tosin on joukossa paatuneita provojakin niinkuin Toyota palstalla vuosikausia riehunut psykopaatti. Näillähän ei ole tunne elämää lainkaan. Voipi sanoa että pystyyn kuolleita niin kuin tuulen pieksämä kelo lapin tuntureilla. Mutta näille hyvässä uskossa ja luottavaisin mielin Volsun ostaneet ja syvästi pettyneet ostokseensa, toivotan seuraavalla kerralla parempaa harkintaa auto valinnoissa sekä menestystä tulevissa auto valinnoissa.
Otan osaa syvään suuruunne
myötä-eläjä
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sarkasmi on vaikea laji. Tojoterolle ylivoimaisen vaikea.
Minullakin eräs lähi sukulainen menetti lähes kaiken omaisuutensa Volsu korjaamolle. Tällä hetkellä velkasanerauksessa ja syö mieliala lääkkeitä kuin karamelliä. Muut sukulaiset yrittäneet sitä auttaa mutta rajansa siinäkin on. Kyllä näin heikkolaatuisen auton huijaus markkinointiin pitää valtiovallan puuttua.
Olet oikeassa. Trollille sarkasmi on ylivoimaista. Varsinkin jos ei osaa kirjoittaa, saati ajatella. Nyt se on jo itsekin todennut että trollaus ei tehoa mihinkään, vaan valtion pitää sekin hänen puolestaan suorittaa.
Näyttää olevan joillekin tojopapoille liikaa kun volsu pitää tojoa aivan pilkkanaan rakentamalla paljon parempia autoja ja hallitsemalla rekisteröintitilastoja. Joka viikko pitää olla selittämässä jotain syitä ajaa tojolla vaikka kaikissa vertailuissa tojot jäävät aina ynnämuuta-porukkaan.
Ymmärtäähän sen että tuollainen panee selittelemään. VW:n päästökohusta huolimatta tämä vuosi on ollut tojolle totaalinen katastrofi.
Aloitusviesti+ei+ole+sarkasmia+se+on+sadismia,+vwtrolli+on+siis+sadisti+joka+yrittää+lyödä+leikiksi+vv+auton+maahantuomien+autojen+viat+aina+vähätellään+että+suutin+osa+eli+42+%+toimii+ja+vain+52+%+on+maanantaikappaleita.+VV+Auto+ei+tunnu+millään+tajuavan,+että+jokainen+myyty+uusi+auto+tulee+olla+priimalaatua,+ei+riitä+että+maalipinta+on+virheetön,+tekniikan+pitää+myös+olla+moitteettomassa+kunnossa.+V+V+Auton+lesoilta+johtajilta+kun+kyselee+niin+ne+ne+vasta+vähättelee,+suorastaan+naureskelee+asiakkaiden+autoissa+oleville+vuolle+ja+se+on+suurin+syy+miksi+konsernin+autot+kannattaa+jättää+ostamatta,+tahallaan+myydään+miljardien+eurojen+tuotekehityksen+avulla+tuotettua+sekundalaatua,+suunniteltu+sekunda.
Nyttää taas tojopappojen näppis-keuliminen olevan käynnissä. Paljon muuta keulimista papoilla ei sitten tapahdukaan sen enempää tojossa kuin muuallakaan.
Nyt oli jo niin paljon virheitä,mutta ymmärsin mitä tarkoitit. Sinä voit jättää ostamatta, mutta sinua häiritsee, jos joku muu ostaa? Eikö tuollaisen sadistipaskiaisen pitäisi olla onnellinen jokaisesta volkkarikaupasta? Ei mene kaaliin tuo epälooginen ajattelu. Mutta ajattelu ei ole tosiaankaan trollien laji.
Vw fanatic on ainoa trolli, joka kehuu vw tuotetta ja saa ihmiset ostamaan paskaa. Muut trollit on idiootteja.
Saksa Eu,n johtomaana määrittelee autojen päästöarvot joita sitten itse rikkoo kun ei pysty toteuttamaan.
Näillä toivottoman kovilla päästö normeilla saksa pyrkii raivaamaan kilpailiat pois markkinoilta.
Todellisia ilmasto hyötyjä Saksa tuskin ensisijaisesti ajaa, kyllä tässä on tavoitteena saada sakemanni joka pihaan ja japsit ym, pois markkinoilta.
Onneksi Trump sanoutuu irti ilmastosopimuksesta, kuten hän on uhannut, ja vw saa armahduksen jenkeissä, koska lait ei enää päde
tuon jälkeen.