Turkkulainen

Turkulainen putos 4-kerroksesta kadulle.
Poliisi tuli paikalle ja kysyi:"Mitä on tapahtunut?"
Turkulainen vastasi:"Emmää tiärä!Mää tulin just!"
11404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

=) hyvä vitsi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kari kirjoitti:

Turkulainen putos 4-kerroksesta kadulle.
Poliisi tuli paikalle ja kysyi:"Mitä on tapahtunut?"
Turkulainen vastasi:"Emmää tiärä!Mää tulin just!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu