Kertokaa kokemuksia tästä lentoyhtiöstä? Tarkoitus olisi tällä keväällä lentää espsnjaan.
jet time ?
9
600
Vastaukset
- OldPlanes
Koneet vanhahkoja, jos ei muuta.
http://www.airfleets.net/ageflotte/Jet Time.htm
http://www.airfleets.net/ageflotte/Jet Time Finland.htm - A350
Lensin viime maanantaina (7.11) Fuertventuralta Jet Timen lennolla, mutta kone olikin TuiFlyn B737-800. Se oli viisi vuotta, näin lentoemäntä kertoi.
- Tomssoni
Se oli lento J4934 /JTG934 ja kone Thomson Airwaysin G-TAWI
http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737ng-37267.htm
Sama kone tulossa samalla reitillä parhaillaan.
- PirkkoLiisa17
???
- satanenko
Älä lentele halpisyhtiöiden koneilla.Se ei palvele kenenkään etua.Mitä enemmän halpisyhtiöitä sitä vaarallisempaa lentämnen on.
- Funtsal
Syksyllä jet time lennätti meidät venetsiaan. Finnairin lento oli kyseessä mutta he nakittivat sen jostain syystä Jet timen operoitavaksi. Ei siinä mitään, kone oli vanhahko Boeing 737 ja penkit yms. pinnat olivat jo kuluneet mutta siistiä oli. Jalkatila ehkä jopa suurempi kuin yleensä lomalentokoneissa mikä oli mukavaa. Koneessa ei ollut tv-ruutuja katossa eikä edes sitä tuttua "käsinojaradiota" johon kuulokkeet olisi voinut iskeä joten ottakaa pidemmille lennoille paljon lukemista ja musaa jotta pysyy mieli virkeänä ja tunnelma korkealla! Tämän Jet timen ruokatarjoilun tasosta tai myytävistä tuotteista en osaa sanoa mitään, koska ne tulivat finnairilta. Mutta ehdottomasti parasta oli henkilökunta. Niin ystävällistä, luonnollisen kohteliasta ja palvelualtista lentoemoa ja stuerttia harvoin kohtaa! Muistivat paluulennolla kysellä loman sujumisesta kaikkea ja heidän ystävällisyytensä ansiosta voisin tämän firman koneilla lennellä uudestaankin.
- EiOleEi
Ei niissä pienemmissä koneissa ole mitään radiota ja näyttöjä pääosassa Finnairin kapearunkokoneista, eikä mm. Air Berlinin lainakoneissakaan.
- Spaani
EiOleEi kirjoitti:
Ei niissä pienemmissä koneissa ole mitään radiota ja näyttöjä pääosassa Finnairin kapearunkokoneista, eikä mm. Air Berlinin lainakoneissakaan.
Ainakin kaikissa A319 ja 320-koneissa joilla olen matkustanut on ollut vähintäänkin tv-ruudut katossa. Noissa uusissa A321-koneissa ei ole radiota tai ruutuja koska pidemmillä lennoilla vuokrataan tabletteja ja ilmeisesti kesään mennessä wifi on tulossa kaikkiin koneisiin. Mutta eihän sitä parin tunnin lennolla mitään viihdettä välttämättä ehdi kaivatakkaan.
- EiOleEi
Spaani kirjoitti:
Ainakin kaikissa A319 ja 320-koneissa joilla olen matkustanut on ollut vähintäänkin tv-ruudut katossa. Noissa uusissa A321-koneissa ei ole radiota tai ruutuja koska pidemmillä lennoilla vuokrataan tabletteja ja ilmeisesti kesään mennessä wifi on tulossa kaikkiin koneisiin. Mutta eihän sitä parin tunnin lennolla mitään viihdettä välttämättä ehdi kaivatakkaan.
Ei ole näyttöjä pääsääntöisesti ja mielestäni se tablettien vuokraaminenkin loppui jo parisen vuotta sitten uusissa A321 koneissa.
Finnairin sivuillakin viihdetarjonnasta mainitaan vain mannertenvälisillä lennoilla.
Lentää nuo samat isommat koneet ajoittain lyhyempiäkin lentoja, mutta näytetäänkö muuta kuin lentoinfoa.
Toisaalta meilläkin on em. tablettien vuokrauksen alkuaikojen jälkeen hankittu kotiin useampi tabletti joista pari lähtee reissuun aina mukaan ja työreissuilla on firman tabletti mukana, jos ei tarvitse ottaa raahattavaa (siis isoa läppäriä) mukaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624282Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1541812Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141513Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351278Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681063- 56914
- 78904
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.167829Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781