Olen nyt paljon vapaampi kun heitin sen rakkineen pois.
Eihän sitä tarvitse asioita pakerille kirjoittaa, vaan ne voi säästää monellakin tavalla tikulle, tai levylle, tai tietokoneen omalle muistille.
Kyllä tulostin on yksi ihmiskunnan tyhmimpiä ja huonoimpia keksintöjä. V...u
Eeeeii. mitään tulostinta. Ei
7
261
Vastaukset 7
- sos-turvan-asiakas
Onhan se hyvä jos tarvitsee tulostaa jotain sosiaalitoimistolle tai ensi vuoden alusta KELAlle.
- kolmellakinpärjään
ihanko tuon ite hokasit
- Susaeta
huojentunut-
on oikeassa. Minä åäädyin saman ratkaisuun jo toisen kerra. Ensimmäinen piti perua joutuessani tiekunnan asioihin mukaan.
Nyt tein toisen ratkaisuni olla ilman tulostinta, kun läppärin emolevy sippasi ja tulostin ei suostu tabletin kanssa yhteistyöhön vaikka kaikki on olevinaan yhteensopivaa. Kuukkeli vaan kyselee lisäoikeuksia asioihini.
Ja tätäkin lähettäessäni minua epäillään robotiksi. Ehkä kuukkelille on annettava pari OK- painallusta, jotta viesti lähtee.
Joo pitää kuitata. Ja valita palmuöuita ja kaipan sivuja... - 4936
Ei pelkällä tulostimella teekkään mitään. Monitoimilaitteet sensijaan ovat käteviä, voi ottaa esim. A4:sta kopion tai useita, voi skannata paperikuvia jolloin niitä voi parannella ja lähetellä jonnekin nettiteitse jne.
Monitoimikoneestani loppui muste jo aikoja sitten, enkä ole vehkeen tulostinosaa edes osannut kaivata. Kuittien skannailuun ja lähettämiseen Kelalle ei tulostinta tarvita.
Arkikäytössä skanneri on nykyään tärkeämpi laite kuin tulostin, mutta jatkossa skannerinkin tarpeellisuus vähenee paperittoman arjen vallatessa alaa.
Äkkitilanteissa skannerinkin voi korvata älypuhelimen kameralla. Kelvollisella kännykkäkameralla hyvässä valaistuksessa otetusta kuvasta saa A-nelosenkin tekstistä selvää. Valaistus on avainsana: sitä pitää olla reilusti enemmän kuin tavallisilla kameroilla kuvattaessa.
- Mendemen
Sattuipa ettei aitoni poisto liikennekäytöstä kirjautunut mihinkään. Tilanne paljastui yrittäessäni ottaa autoa jälleen liikennekäyttöön. Samalla huomasin Trafin sivulla vinkin tarkistaa aina toimenpiteen kirjautuminen.
Tapaukseni ei sitten lienekään ollut ainutkertainen. Minulle kuitenkin ensimmäinen. Koneelta ei löydy tallennetta, pankkitililtä ei veloitusta. Vaimokin aina katsoo Trafilla asioidessani. Ihmettelemme.
Paperin katoaminen veisi pitemmän ajan. - Hohhooo
Löytyihän jostakin Samsungin tulisivukin. On kuitenkin itsepäinen, täytti valmiiksi ja väärin tulostimeni mallin eikä suostu että korjaisin!!
Täytetty kaavake ei myöskään lähde mihinkään. Varmistus ei onnistu tai tietosuojaruutuun ei ole näpätty. Sitä ruutua ei ole näkyvillä!!
Yhdyn mielipiteeseen EI TULOSTINTA...EI.
Näin vähällä ei kelvottoman tekniikan edustajat kuitenkaan pääse.. Myyjäliikkeessä neuvotellaan tarvittavan usein ja piiitkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129694- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400