Oletteko kyselleet thai-tutuilta, kuinka suhtautuvat uuteen kuninkaaseen ?
suhtautuminen uuteen kuninkaaseen
kruunajaisiinko
12170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Virkaanastujaiset ovat vasta vuoden päästä. Mellakat keltaisten ja punaisten kesken vuosikymmenen alussa olivat osa tätä prosessia.
Nykyhallinto on, viisaasti, kieltänyt spekuloimasta mokomalla asialla.
Suruvuoden aikana asia ei herätä keskustelua. Se olisi loukkaus kuninkaan muistoa kohtaan alkaa keksiä ylistäviä tarinoita tulevasta kunkusta.
Kekkonen hiihti ja Kekkonen kalasti ja Petteri Orpo on Suomen seksikkäin mies. Stubbi on hyvä hölkkäämään ja Kim Jong il teki 14 hole in onea ekalla golfkierroksella. Bill Clintonilla ei ollut suhdetta siihen Monicaan.
Monta tarinaa sankareista. Thaimaassa ei ole.
JAA-a, missähän taas kohta palaa ostarit. Tuleva kunkku on leimattu £:n palvojaksi.
Thaimaan seuraava hallitsija on kuningatar.
Tuo on kansan hiljainen tahto
Suomi voisi ostaa kuningaspalvelut myös Thaimaasta, samoin kuin tuoremehujen raakamassat.
Ei tälle räävittömälle ja syntiselle kansalle kukaan viitsi ryhtyä kuninkaaksi.
http://reppujareissumies.com/
tuossa oikea Suomen Kuningas
Aika välinpitämättömiä ovat, jos vertaa aiempaan suhtautumista. Muistuttaa lähinnä tanskalaisten suhtautumista omaan monarkiaansa.
Luulen suhtautumisen muuttuvan kuninkaaseen, kun suruaika on ohi.
Varmaankin vähän samaantapaan kuin Suomessa presidenttiin Kekkosen jälkeen.
Britti "liikemies" joka ammuttiin autoonsa Pattayalla, oli päässyt polvistelemaan uuden kunkun eteen valokuvassa. Korruption lonkerot ulottuu todennäköisesti kuningasperheeseen saakka. Rahassa kun on kunkun kuva niin sillä on suurempi arvo kuin pelkkä rahan nimellisarvo. Siksi maksamatta jättäminen Thaimaassa on suurempi synti kuin monessa muussa maassa. Vahingossa jäi kerran laskun jälkeen vielä tilaamani vesipullo maksamatta. Paksu kokki juoksi harjan kanssa perässäni raivona kuin olisin raiskannut sen äitin.
Rahan arvoon vaikuttaa myös sen määrä.
kymppi on isoraha jos, se on päivän palkka.
Jos siitä kympistä, joutuu vielä maksamaan jonkun toisen vesipullon, se varmasti hermostuttaa.
Thaimaankin hintatasolla, se kymppi päivässä on sangen vähän. Se kun ei oikein riitä edes välttämättömään.