Halusisin tietää, ovatko sunnuntain 20.11.2016 "anteeksipyyntötilaisuudessa" esiintyvät (usein kuulluksi seminaareissa tulleet) kokemusasiantuntijat kokeneet väkivaltaa tai kaltoin kohtelua sijaishuollossa?
Siis nämä Minna Kalliot ja Pipsat ja Samit?
Ymmärtääkseni eivät? Miksi heitä JÄLLEEN KUULLAAN, vaikka heillä ei ole edes halua kaltoin kohdelluksi tulemisesta? Voisiko joku selittää? Ainakaan minua nuo henkilöt eivät edusta millään muotoa?
Törkeyden huippu!
Ovatko kokeneet väkivaltaa?
5
128
Vastaukset
- ainasamat
Tarkoitan siis hajua kaltoin kohdelluksi tulemisesta! Eikö todellakaan ketään muita löytynyt. Yököttää melkein. Todennäköisesti lähes parhaimmissa sijaishuoltopaikoissa kasvaneet MUKA EDUSTAVAT kaltoin kohtelua kokeneita.
Tosi törkeää! Älkää menkö kukaan koko tilaisuuteen! Sielläpähän edustavat järjestöjään ja erinomaisia itsejään. Alkaa todella kypsyttää! - suurensuurimam
Tilaisuus onkin vaan läpihuutojuttu. samat seminaareista tutut Suomen valtion viralliset sijaishuollon ystävä - kokemusasiantuntijat stagella. Olivatpa kerrankin ymmärtäneet antaa vuoron heille, JOILLE SE TODELLA KUULUU. Vastuu on näillä BIG MAMOILLA. Ettekö halua antaa vuoroa kärsineille? Itsellenne haluatte näillä maskoteilla kunniaa. onko BIOG MAMAKIN paikalla? no tottahan toki!
- natsuli
ei kukaan joka ei ole sitä helvettiä itse kokenut, voi ymmärtää sitä kauhua ja sysimustaa vihaa jota avuton 13 vuotias lapsi kokee kun häneltä riistetään ihmisyys alistamalla, pahoinpitelemällä ja hyväksikäyttämällä ja koko paska naamioidaan yhteiskunnan taholta huolenpidoksi.
- verkostojanuokinoli
Samaa koettu. varsinkin sijaisperheen naispuolinen hirmu esitti ympäristössä niin hienoa niin hienoa. talon tyttäret rakensivat kulisseja ja ukko ei sanonut mitään. pahinta oli, että sossu ei ollut lainkaan kiinnostunut yhtään mistään. Oli liitossa kammomuijan kanssa. Olivat ilmeisesti samoissa saunailloissakin, joissa kuulemma petettiin kunnan korkeiden virkamiesten kanssa omaa ukkoa. Siis sijaisperheen "rouva" petti. Ei siis ihme. etteivät lapset saaneet apua vuosikausiin.
- huonot.asiantuntijat
Kokemusasiantuntijatoiminta kääntyy itseään vastaan kun sitä käytetään valheellisesti hienon kuvan luomiseen asioista. Kokemusasiantuntijat pyrkivät asiantunijoiksi sellaisissakin asiissa joissa he eivät sitä ole. Silloin pitäisi vähintäänkin osata pitää suunsa kiinni ja antaa niden puhua joilla tosiaan ON asiasta kokemusta.!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585080
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961737- 911412
- 811378
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850