Mellieha Bay

matkaaja

Kokemuksia Melliehasta? Ensi kesäkuulle on jo matka varattu. Pitäisi ainakin olla aurinkoista ja lämmintä! :)

3

740

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tytteli joka viihtyi

      Heipä hei,
      Hieno valinta oltiin miehen kanssa siellä viime kesänä. Upeat säät ( 35-40 kuumuutta siis pakko kestää jos sinne menee), hienot maisemat, kiva beach (tosi matalaa vettä) harvoja hiekkarantoja koko maltalla ja mahtavasti nähtävää. Gozo, Valletta, Mdina, Mostar, Festa-juhlat... Mellieha Bay on vähän sivummalla mutta emme ainakaan me olisi viihtyneet keskellä city ja bailuelämää. Pääseehän sinne vierailemaan jos siltä tuntuu. Mellieha Bay (tai Ghadira miten halutaan) ei siis todellakaan ole bailu mesta. Jos sitä haluatte vaihtakaa toiselle kohtaa maltaa. Hieno paikka oli ja toivottavasti viihdytte gladiaattorin ja troijan maisemissa jotka maltalla kuvattu.

      • matkaaja

        Hei ja kiitos vastauksestasi! Aika paljon on tullut luettua jo netistä Melliehasta sekä yleensäkin Maltasta, joka vaikuttaa mukavalta paikalta. Ei meitä haittaa, vaikka Mellieha ei olekaan mikään bilepaikka. Saarihan on niin pieni, että siellä kulkee helposti paikasta toiseen eli eiköhän siinä kahden viikon aikana ehditä bilekaupungeissakin käydä. Ja kuumaakin saa olla eli eiköhän meillä ole ihan oikea lomakohde! Nyt vain kesää odottelemaan! 8-)


      • Syyskuussa
        matkaaja kirjoitti:

        Hei ja kiitos vastauksestasi! Aika paljon on tullut luettua jo netistä Melliehasta sekä yleensäkin Maltasta, joka vaikuttaa mukavalta paikalta. Ei meitä haittaa, vaikka Mellieha ei olekaan mikään bilepaikka. Saarihan on niin pieni, että siellä kulkee helposti paikasta toiseen eli eiköhän siinä kahden viikon aikana ehditä bilekaupungeissakin käydä. Ja kuumaakin saa olla eli eiköhän meillä ole ihan oikea lomakohde! Nyt vain kesää odottelemaan! 8-)

        Hei,
        kerrotko kokemuksiasi kun olet palannut Suomeen. Meidän perhe lähtee liikkeelle Kuusamosta syyskuun alussa Topmatkojen lennolla, mennään Luna-nimiseen hotelliin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6683
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      59
      5816
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4499
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      99
      4416
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      157
      4221
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      90
      1574
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      389
      1437
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1325
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1317
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      42
      1102
    Aihe