ateriat TUIFly Thaimaa

nälkäinen

Katselin äsken TUIn sivuja ja siellä puhutaan vain yhdestä ateriasta. Lennot kuitenkin on yli 10h molempiin suuntiin. Tarjoavatko aamiaista/ välipalaa lennon aikana? Onko jollain kokemusta?

14

261

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksiruokaa

      Viimeksi, kun lensimme kyseisen yhtiön matkalla Thaimaahan, lennolla oli kaksi ateriaa. Lämmin ruoka ja aamupalatyyppinen ruoka ennen laskeutumista. Muistaakseni ruoka piti erikseen varata ja maksaa, ei sisältynyt matkan hintaan.

      • nälkäinen

        Kiitos! Meillä on ruoka varattuna, mutta nettisivu puhuu koko ajan vain yhdestä ruuasta. Mietin, että ehtii ehkä tulla nälkä ennen kohteeseen pääsyä.


      • 655656565
        nälkäinen kirjoitti:

        Kiitos! Meillä on ruoka varattuna, mutta nettisivu puhuu koko ajan vain yhdestä ruuasta. Mietin, että ehtii ehkä tulla nälkä ennen kohteeseen pääsyä.

        Siis oikeasti? Syötkä 10 tunnin aikana Suomessa 2 ateriaa? Paljonko painat? Ja vielä yöllä?


      • nälkäinen

        No jos syö kotona ennen lähtöä kentälle, matkaan menee tunti, on kentällä 2h ennen koneen lähtöä, lento on 11h ja sen perään on maahantulomuodollisuudet väh. 3h:n matka kohteeseen, niin kyllä, itse syön yleensä 18 tunnin aikana useammankin kerran. Krabin kentällä ei ole aamiaispaikkoja, eikä meillä ole siinä aikaa syödä. Lähinnä olisi asiallista olla jotain aamupalaa koneessa. Jos ei olisi ollut, olisimme voineet varautua ja siksipä kysyin.

        Pahoittelen, että ruokailurytmini tuotti sinulle näin paljon ahdistusta. :'D On joskus TODELLA vaikea ymmärtää, minkälaiset asiat menee ihmisillä tunteisiin..


    • kaksiruokaa

      Kannattaa muuten juoda kunnon pohjat ennen lentoa, koneessa viina kallista.

      • 544454

        On se puolta halvempaa kuin Vantaan kentällä.


    • Premiumluokassa

      Tänään maksettiin Thaimaan matka, varattiin lentojakkarat premium luokasta, siihen kuuluu lounge-palvelut helsinki-vantaalla, koneessa kolmen lajin illallinen...KAIKKI juomat, paitsi shampanja, kaikki naposteltavat ja viihdejärjestelmän vapaa käyttö. Etuosassa konetta. Sitä odotellessa.....

      • Premiumluokassa

        ai niin ja koneessa saa valita haluaako liha vai kala-aterian. Edut niin hyviä ettei muuta kannata miettiä :-)


      • 54545454

        Toivotaan että vanha romu 767 pääsee perille?


      • 54545454

        Kyllä meni rahat hukkaan!


    • 665655

      Syötkö Suomessakin 2 ateriaa 10 tunnin aikana ja vielä yöllä?

    • nälkäinen

      Syön vähintään 2 ateriaa. Saako koneeseen muuten ottaa omat eväsleivät mukaan, ja saako suomalaista kahvia?

      • 55445454

        tietenkin saa....kahvia et kun se on nestettä.


    • Premiumluokassa

      Vähän kyllä askarruttaa että näytetäänkö lennoilla aikuisviihdettä? Menisi matka mukavasti tumputtaessa. Premiunluokassa ainakin on ilmaiset käsipyyhkeet siistiytymistä varten kun lasti purskahtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5024
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      1802
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1250
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1190
    5. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      92
      1117
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      863
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      815
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      723
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      709
    Aihe