KUMPI? Tallentava DVD vai Digiboxi

Niin, kumpi kannattaa hankkia tallentava dvd-soitin vai digiboxi? Ja mikähän merkki ois hyvä. Olen tuota Nokian mediamaster 260 miettiny... onko merkitystä onko 1 vai 2 viritintä?
kiiitos.
5913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikka sinulla on kovadigi niin joskus tulee tarve laittaa ohjelma taltteen pitemmäksi aikaa.
Nokiaa en itse ostanut kun luin Mikrobitin testin, kai silläkin tulee toimeen...
Nyt keväällä tulee boxeja jossa voi polttaa suoraa dvd:lle, osta sellainen...

Äänestä
  • Digisovitin on välttämätön elokuuhun 2007 mennessä jossain muodossa kuitenkin. Kahdella virittimellä varustettu antaa mahdollisuuden seurata muuta kanavaa yhtäaikaa kuin mitä tallentaa siis samaan aikaan. Niitä ei tietääkseni ole vielä kuin vain kovalevylle tallentavissa digiboximalleissa. Kapasiteetti 80Gb eli 30-40 tuntia.

    Äänestä

  • Andy kirjoitti:

    Digisovitin on välttämätön elokuuhun 2007 mennessä jossain muodossa kuitenkin. Kahdella virittimellä varustettu antaa mahdollisuuden seurata muuta kanavaa yhtäaikaa kuin mitä tallentaa siis samaan aikaan. Niitä ei tietääkseni ole vielä kuin vain kovalevylle tallentavissa digiboximalleissa. Kapasiteetti 80Gb eli 30-40 tuntia.

    Laatu+luotettavuus paranee ja hinnat tulee 100%varmasti alas.Myös yhteis käyttö TV.n kanssa samalla säätimellä. Myös OIKEAT Digi tv.t tulevat siihen mennessä valmistajille.

    Äänestä

Nokia Mediamaster 260 on muuten vallan hyvä peli, mutta menee turhan usein nurin. Eli juuri silloin, kun on ajastanut jotain tärkeää. Vaivaan ei auta muu kuin virtajohdon irrotus.

Äänestä
  • Alkaa Nokialainen taas pikkuhiljaa tympiä. Syksyisen päivityksen jälkeen olin jo jonkin aikaa tyytyväinen, mutta nyt on taas alkaneet tekstit hävitä ja onpa kaatunut viimeisen parin viikon aikana 3-4 kertaa tallennuksen aikana. Ei paljon naurata, kun olet katsonut jotain sarjaa ja viimeinen osa jää kesken digiboxin jumiintumisen takia.

    Vaimo jo ehdotti uuden boxin hankkimista. Tällä kertaa merkki vaihtuu varmasti. Monessa uudemmassa mallissa on sitä paitsi kaksi viritintä eikä ole ärsyttävää tuuletinta humisemassa.

    Jotenkin tuntuu kuitenkin siltä, että ne muutkin laitteet ovat varmaan vielä keskeneräisiä enkä oikein vielä lämpene uuden boxin hankkimiselle, kun on jo yksi olemassa. Kannattaa varmaan odottaa vuosi pari.

    Jos ei kuitenkaan vielä omista kovalevyllistä digiboxia, se on ihan kannatettava hankinta. Se on loistava peli silloin, kun se ei jää jumiin ja käyttömukavuus videoihin verrattuna on aivan ylivoimainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


älypää kirjoitti:

Niin, kumpi kannattaa hankkia tallentava dvd-soitin vai digiboxi? Ja mikähän merkki ois hyvä. Olen tuota Nokian mediamaster 260 miettiny... onko merkitystä onko 1 vai 2 viritintä?
kiiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu