Kuka Känni-pelle kaahannut?

http://www.poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/paltamossa_ulosajo_53834
Nyt pitäisi jo pelokkeen vuoksi tulla kunnon tuomio, joku sakko ja ehdonalainen ei oo mikään rangaistus.
1360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikö kukaan tiedä, saan pian valokuvia tapahtumapaikalta jos autosta tunnistaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raittiina_ratissa_aina kirjoitti:

http://www.poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/paltamossa_ulosajo_53834
Nyt pitäisi jo pelokkeen vuoksi tulla kunnon tuomio, joku sakko ja ehdonalainen ei oo mikään rangaistus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu