töihin pitemmäksi aikaa

lissu

Olen lähdössä ns. maailman ympärimatkalle ensi syksynä ja alkuvuodesta 2006 olisi tarkoitus asettua Uuteen Seelantiin töihin. Work and Travel viisumihan olisi vaihtoehto vuodeksi, mutta mitäs sen jälkeen? Osaako kukaan sanoa mitenkä sinne voisi jäädä pitemmäksi aikaa töihin ja ihan kunnolliseen työpaikkaan, eikä vain niihin kolmen kuukauden työsuhteisiin? Sitä work and travel viisumiahan ei saa kun kerran elämässään...on varmasti olemassa muitakin vaihtoehtoja...vai onko???

2

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päksä

      Hei.
      Olen itsekkin kiinnostunut uudesta seelannista ja haluaisin lähteä sinne töihin vuodeksi tai pidemmäksi aikaa jos mahdollista. En kyllä tiedä miten saa muunlaisia työsuhteita kuin 3kk, jos olet saanut vastauksen ongelmaasi niin olisi kiva jos kertoisit minullekkin.
      Ajattelin kuitenkin vastata, koska minua kiinnostaa asia todella paljon.
      Viisuminhan saa myös allianssilta, mutta en tiedä sitten kunpi olisi parempi vaihtoehto.
      Itse olen luultavasti lähdössä sinne joskus lokakuussa.

    • DimeNZ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      343
      1910
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1304
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1297
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1167
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      84
      1033
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      926
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      853
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      824
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      790
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      746
    Aihe