Jakomäentie 4-6 uudisrakennukset, oletko hakenut?

Eli onko täällä ihmisiä jotka ovat tuonne laittaneet hakemusta? Insta kuvien perusteella oli ihan kivoja, aluehan jakaa kyllä mielipiteitä.
9664
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hakemus laitettu. Jonkin aikaa mietin tuota maineasiaa. Jakis taitaa kuitenkin olla nykyisin ihan kelpo paikka asua. Peruspalvelut löytyy ja jopa uimahalli. Jakomäki on enemmän luontolähiö, kuin esim. Malmi, jossa ei välttämättä pääse lenkkipolulle kotitalon kulmilta.

Stadin asunnot harrastaa uudenlaista markkinointia. Siitä voisi päätellä, että tätä uutta savutonta kohdetta ei ole kaavailtu pääsääntöisesti maahanmuuttajille, vaan muillakin on mahiksia.

Olisi mukava päästä hissittömän talon ylimmästä kerroksesta uuteen kotiin, jossa ei tarvitsisi pitää homeenhajuista asuntosaunaa ruukku- ja kukkamultavarstona; vaatteita tms siellä ei voi säilyttää.

Metro-lehdessä haastatellun eläkeläisrouvan kommentit olivat niin mukavia, että pistin hakemuksen menemään. :-)

Äänestä

ihan siisti alue ja kaunistakin, komeita puita ja turhaan haukutaan Jakomäkeä, se oli silloin joskus ennen huonoa seutua, ei enää..

Äänestä

Hakemus jätetty , katsotaan miten käy.

Äänestä

Hain Jakomäentie 6:n yksiöitä. Vuokrat todella edulliset uudesta yksiöstä Helsingissä. Alue ei ehkä se paras mahdollinen, mutta eiköhän tuolla asustelisi.. Plussaa savuton talo ja kaikissa asunnoissa lasitettu parveke. Nyt vaan jännäämään tärppääkö. Luulen että alueen maineen takia hakijoita ei ehkä pilvin pimein ole, siksi kämppiä markkinoidaankin nyt jopa Instagramissa.

Äänestä

Oho, yli 2000 hakemusta jätetty uusiin Jakomäen asuntoihin. Tais Insta- kampanja purra.

Äänestä

Milloinkohan alkaa tarjouksia tippumaan, täällä odotellaan..

Äänestä

Vasta helmikuun loppuun mennessä ilmoitetaan tarjoukset :( Menee varmaan ensi vuoden puolelle.. Itsekin hain yksiöitä sekä halvimpia kaksioita.. Yksiössä puolittuisi nykyiset asumiskulut ja ei tarvitsisi asua niin huonokuntoisessa..

Äänestä

Tänään sain tietoa että tarjous tulee kolmiosta , eli joululahja perheelle 😆

1Äänestä
  • Samoin täällä,tarjous tuli ennen joulua 4H K talon pääty ylin kerros.Olin heti yhteydessä stadin asuntoihin ja kerkesivät ennen joulua lähettämään vahvistuksen tarjouksestakin,kun laitoin liitteet sähköisesti sinne samana päivänä.Heka jakomäkeennkin olin yheydessä ja vuokrasopimus allekirjoitetaan vuodenvaihteen jälkeen,myös sähköisesti onnistuu,kevättä ja muuttopäivää odotellessa.Lapset jatkavat kouluja missä nytkin ja itse osaavat kulkea sen verran kun ikää jo on,muutama vuosi enää peruskoulua jäljellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heijsaan kirjoitti:

Eli onko täällä ihmisiä jotka ovat tuonne laittaneet hakemusta? Insta kuvien perusteella oli ihan kivoja, aluehan jakaa kyllä mielipiteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu